Burgery inne niż wszystkie

Lucas Pollier
Lucas Pollier, fot. Robert Wilczyński
Francuz Lucas Pollier podczas służbowego pobytu w Los Angeles tak bardzo zakochał się w lokalnych smash burgerach, że postanowił porzucić wygodny stołek w korpo, by zająć się własnym biznesem. Dziś myśli o otwarciu drugiego lokalu, a w ostatnich sześciu miesiącach zyski jego Smashnego Burgera zwiększyły się dwukrotnie.

Jak trafiłeś do Warszawy?

Po raz pierwszy przyjechałem do Warszawy w 2019 r. Pracowałem wówczas dla Unibail-Rodamco-Westfield, czyli ogromnej korporacji zrzeszającej centra handlowe na całym świecie – firma jest właścicielem m.in. Galerii Mokotów i Arkadii. Do Polski początkowo oddelegowano mnie na cztery miesiące, wcześniej pracowałem w biurze w Paryżu.

Jak wspominasz pierwsze miesiące w naszym kraju?

Zdecydowanie pozytywnie! To był dosyć specyficzny okres – wiedziałem, że w Warszawie spędzę krótki czas, postanowiłem więc wykorzystać go jak najlepiej. To, co mnie najbardziej urzekło, to wasza gościnność. Szczerze mówiąc, Polska nie jest najczęstszym podróżniczym celem dla Francuzów, dlatego kompletnie nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać... No i najważniejsze – miałem sporo szczęścia, bo już w pierwszych tygodniach poznałem w Polsce moją dziewczynę, która dwa lata później bardzo pomogła mi w otwarciu restauracji.

Ale chyba jednak nie zdążyłeś nacieszyć się tą Warszawą – firma szybko przeniosła cię do Los Angeles.

Ta decyzja wywołała u mnie raczej mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo się ucieszyłem, gdyż od zawsze chciałem doświadczyć życia w Kalifornii – pociągało mnie zwłaszcza właśnie Los Angeles. Z drugiej – nie chciałem tak szybko opuszczać Warszawy i mojej dziewczyny w zasadzie kilka miesięcy po jej poznaniu. To nie była łatwa przeprowadzka, w Polsce czułem się naprawdę szczęśliwy.

Szczęście szczęściem, ale, kurczę, czekało na ciebie Los Angeles!...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 7/2022 (82)

Więcej możesz przeczytać w 7/2022 (82) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ