Burger Rywala vs. kanapka Drwala: Max Premium Burgers rozpoczyna pojedynek na smak z McDonald's

Burger Rywala vs. kanapka Drwala: Max Premium Burgers rozpoczyna pojedynek na smak z McDonald's
Fot. mat. pras.
Popularność kanapki Drwala w McDonald's co roku przyciąga do amerykańskiej restauracji tłumy jej oddanych miłośników. Max Premium Burgers nie kryje się z kopiowaniem konkurencji i rozpoczyna kampanię pod hasłem "Zrobiliśmy to lepiej". Konkurentem dla klasyka fast-foodu ma być Burger Rywala.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Marketingowcom MAX Premium Burgers na pewno nie można odmówić poczucia humoru. Burger Rywala, jako odpowiednik kanapki z McDonald's brzmi zabawnie, co zdążyli zauważyć internauci. Max Premium Burgers reaguje w ten sposób na hype wokół sztandarowej kanapki McDonald\s, wracającej do menu restauracji każdej jesieni.

23 najbardziej wpływowych Polaków w AI

Burger Rywala vs. kanapka Drwala: MaxBurgers rozpoczyna pojedynek na smak z McDonald's

15 listopada br. szwedzka sieć MAX Premium Burgers rzuca smakowe wyzwanie i wprowadza do polskich restauracji nowość – Burgera Rywala. Rywal dostępny będzie w 3 odsłonach: z wołowiną, wołowiną i bekonem, a także w wersji wegetariańskiej z roślinnym Plant Beef i ma skraść serca obecnych oraz nowych fanów sieci w Polsce.

– Wierzymy, że w branży fast food należy jeszcze wiele zrobić, szczególnie pod kątem smaku. Nie boimy się mówić, że wyprzedzamy w tym względzie konkurencję i tej jesieni oferujemy najlepszego burgera dostępnego na polskim rynku. Myślę, że możemy śmiało powiedzieć: „zrobiliśmy to lepiej” – komentuje Richard Bergfors, CEO MAX Burgers.

Jak przekonuje firma nowy burger zyskuje nie tylko smakiem i rozmiarem, ale także wysoką jakością składników. Tym, który zasługuje na szczególną uwagę jest lingonberry – szwedzka borówka brusznica, znajdująca się w każdej z trzech wersji Rywala w postaci autorskiego sosu z dipem BBQ. W burgerze – niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wariant z wołowiną, wołowiną i bekonem czy z Plant Beef – znajdziemy również smażony ser mozzarella, ser cheddar, czerwoną cebulę, sałatę i sos kreolski, wszystko zamknięte w autorskiej bułce MAX, Frisco.

50 lat Max Premium Burgers

– Od ponad 50 lat nasza misja pozostaje niezmienna – serwować najsmaczniejsze burgery z najwyższej jakości składników. Chcieliśmy dać Polakom jeszcze większy wybór i podnieść poziom konkurencji w zakresie smaku, tak właśnie powstał Rywal. Sos na bazie szwedzkiej borówki i dipu BBQ to nasza specjalność i mamy nadzieję, że skradnie serca nowych fanów MAX. Tworząc nowe opcje w menu, nieustannie poszukujemy najlepszych produktów do naszych niemal 200 restauracji na różnych rynkach. W przypadku Rywala borówka pochodzi ze Szwecji, a wołowina jest prosto z Polski – zapowiada Jonas Mårtensson, szef kuchni MAX Burgers.

Burger Rywala jest jednym z największych burgerów w ofercie szwedzkiej restauracji. Jak czytamy w komunikacie prasowym to posiłek "duży, sycący i satysfakcjonujący niezależnie od wybieranej wersji". Goście mają dodatkowo możliwość składania zamówień nie tylko w restauracji, ale też za pośrednictwem aplikacji MAX Express, strony internetowej oraz partnerów z dostawą.

Ceny nowego burgera w zależności od wariantu zaczynają się od 23,95 złotych, a ceny zestawów od 31,95 złotych.

Kanapka drwala podrożała 11 zł w ciągu dwóch lat

A jak wygląda to w McDonald's? Burger Drwala klasyczny - 28,90 zł (24,90 w 2022 r.) Burger Drwala z żurawiną - 30,40 zł (26,40 w 2022 r.) Burger Drwala na ostro - 29,90 zł (25,90 w 2022 r.) Burger Drwala z kurczakiem - 28,90 zł (24,90 w 2022 r.). W 2013 roku Burger Drwala kosztował 11,9 zł. Klasyczna wersja w 2021 r. kosztowała 17,40 zł, w 2022 r. - 24,90 zł. To oznacza, że w ciągu dwóch lat kanapka w wersji klasycznej podrożała ponad 11 zł.

Stawić czoła wyzwaniom. Najlepsze polskie medtechy 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ