Bitcoin, Ethereum i Cardano na dużym plusie. Kryptowaluty dają zarobić

Czy warto inwestować w kryptowaluty? / Fot. Pexels
Czy warto inwestować w kryptowaluty? / Fot. Pexels.com
W ostatnim miesiącu w zasadzie wszystkie duże, sprawdzone projekty pozwoliły zarobić. Ile? Od 25 do nawet 230%.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kapitalizacja rynku krypto wynosi obecnie ponad 2,2 bln dolarów. Zbliżamy się do poprzedniego rekordu, który wynosił ponad 2,5 bln. 

Inspiracje: Najdroższa kawa świata

Ceny poszczególnych krypto projektów są bardzo korzystne - zwłaszcza jeśli ocenimy je pod kątem ostatniego miesiąca. 

Bitcoin jest obecnie za 49 500 dol., a w skali miesiąca wypracował wzrost o 29%. Obecnie wydaje się, że opór stanowi cena 50 tys. dol. - trudno nie tyle przebić tę wartość, co ją utrzymać. Jeśli jednak w końcu się to uda, w stosunkowo krótkim czasie powinniśmy zobaczyć wycenę na poziomie 60 tys. dol. 

Ethereum w ostatnich dniach bardzo wzrosło - aktualna cena to 3750 dol. W miesiącu jest to wzrost o ponad 50%. Wygląda na to, że udało się przebić opór wyznaczony na kwocie 3700 dol. Bardzo możliwe jednak, że kolejny opór napotkamy już na kwocie 3850 - 3900 dol., kiedy mnóstwo inwestorów ma już zaplanowane zlecenia sprzedaży. 

Cardano to z kolei projekt, który w ostatnim czasie bardzo dużo zyskał i stał się ulubieńcem wielu inwestorów. Obecna cena Cardano (ADA) to nieco ponad 3 dol. W skali miesiąca mamy tutaj wzrost aż o 140%. To doskonały wynik. 

Zobacz: Model biznesowy

Pozostałe krypto aktywa również odnotowują ostatnio duże wzrosty. Dla przykładu XRP jest o 72% wyżej niż miesiąc temu, a Polkadot, Solana i Uniswap odpowiednio o 84, 248 (!) oraz 45% na plusie. 

Obecnie z TOP 50 projektów jedynie 1 z nich jest na stracie w skali miesiąca. Wszystkie pozostałe cieszą się zyskami - często na poziomie ponad 50%. Wśród rekordzistów warto wymienić, Poza Solaną, takie projekty jak Terra (wzrost 169%) i Avalanche (245%).

ZOBACZ RÓWNIEŻ