Biedronka umożliwi wypłaty pieniędzy wszystkim klientom. Jak działą nowa usługa

Biedronka
Fot. shutterstock.
Usługa „Płać kartą i wypłacaj” pozwala na wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zakupów. Ta opcja jest już dostępna dla posiadaczy kart Visa, także zbliżeniowo, również przy płatności smartfonem, w 2 tysiącach sklepów sieci Biedronka. Usługę mogą też realizować klienci z plastikiem Mastercard.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak skorzystać z usługi „Płać kartą i wypłacaj”? Ta opcja jest dostępna podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka, za które płatność realizowana jest kartą Visa lub Mastercard. Wypłata gotówki jest możliwa już przy transakcjach zakupu powyżej 1 zł, jednak w kasie sklepu musi znajdować się odpowiednia ilość gotówki. Płacąc za zakupy kartą, smartwatchem czy smartfonem, należy poinformować kasjera o zamiarze wypłaty pieniędzy.

W ramach usługi możliwa jest także wypłata wielokrotności 50 zł, ale nie więcej niż 300 zł (tj. 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł i 300 zł). Z usługi można skorzystać wielokrotnie danego dnia. Serwis nie jest dostępny w kasach samoobsługowych. Biedronka nie będzie pobierać opłat za skorzystanie z usługi, a ewentualne opłaty pobierane są tylko przez bank, który wydał kartę.

- Należy podać kasjerowi kwotę wypłaty i włożyć lub przyłożyć kartę do terminala płatniczego przy kasie. Wypłata jest zawsze zabezpieczona kodem PIN do karty, a jej minimalny poziom to 50 zł. Pobrana w gotówce kwota jest doliczana do wartości zakupów w sklepie Biedronka - komentuje Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor ds. operacji finansowych w sieci Biedronka.

Przeczytaj także: Biedronka postawi na stacje ładowania pojazdów

Wypłata kartą w Biedronce

- Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i dzięki naszej technologii pomagać konsumentom i firmom płacić i otrzymywać płatności w sposób, który najbardziej im odpowiada - dodaje Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

W grudniu ub.r. w wybranych sklepach Biedronki prowadzony był pilotaż programu cashback. Jego wyniki, a także zainteresowanie klientów sieci tą usługą spowodowały, że od 20 marca br. stała się ona dostępna w znacznie większej liczbie placówek dla posiadaczy karty Mastercard, a obecnie mogą z niej korzystać również osoby używające kart z logo Visa. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ