Bakalland sprzedany. Wśród inwestorów Rafał Brzoska

Rafał Brzoska, szef Inpostu
Rafał Brzoska, szef Inpostu, fot. materiały prasowe
Polski producent bakalii, firma Bakalland, zmieni właściciela. Pakiet 90 proc. akcji przejmą: Uno Capital Mariana Owerko i O&R Holding. Ten drugi podmiot należy do Rafała Brzoski, twórcy Inpostu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przedwstępna umowa sprzedaży akcji pomiędzy obecnymi właścicielami firmy a nowymi inwestorami została podpisana 23 listopada br. Właściciela zmienić ma 90 proc. akcji, w tym posiadanych przez Innova Phoenix. 

Póki co nieznana jest wartość transakcji. Zgodę na jej sfinalizowanie musi wyrazić m.in. polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak podały firmy, prawdopodobne zamknięcie transakcji nastąpi na początku 2022 roku.

Jak podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl, Bakalland został wystawiony na sprzedaż w 2018 roku. Wówczas potencjalna kwota transakcji miałą wynosić od 400 do 500 mln złotych. 

Obecny właściciel większości udziałów w Bakallandzie, fundusz Innova, posiada 60 proc. udziałów. Nabył je w sierpniu 2014 roku.

Bakalland produkuje bakalie, batony, przekąski, ciastka, desery i dodatki do ciast. Firma sprzedaje swoje produkty w Polsce, Europy i na innych kontynentach.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy niedawno, Rafał Brzoska złożył niewiążącą ofertę przejęcia spółki Medicalgorithmics z branży technologii stosowanych w medycynie. W ramach transakcji miałby udzielić spółce pożyczki o wartości 20 mln dolarów konwertowanej na akcje. Jeśli doszłoby do porozumienia, szef Inpostu mógłby przejąć 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY