Amazon Web Services uruchamia program dla fintechów. Jak się zgłosić

Amazon Web Sercvices
Amazon Web Sercvices, fot. Shutterstock
Amazon Web Services (AWS) ogłosił uruchomienie programu AWS Global Fintech Accelerator. Ostatecznie zostanie wybranych 150 startupów fintech wykorzystujących moc sztucznej inteligencji (AI) i technologii uczenia maszynowego (ML) z Europy, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Zgłoszenia do akceleratora będą przyjmowane do 14 sierpnia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

AWS Global Fintech Accelerator. Na czym polega program

AWS Global Fintech Accelerator, stworzony we współpracy z firmą NVIDIA, ma na celu wsparcie w uruchomieniu startupów fintech (na wczesnym etapie rozwoju), które wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do wprowadzania innowacji w usługach finansowych. 

W ramach sześciotygodniowego (od 18 września do 23 października), zdalnego programu 150 wybranych z całego świata startupów otrzyma bezpośrednią opiekę mentorską od czołowych podmiotów branżowych i inwestorów, dostęp do specjalistycznych zasobów i nowych technologii umożliwiających innowacje fintech, a także możliwość partnerstwa z doradcami i inwestorami. Ponadto, wybrane startupy otrzymają do 25 tys. USD w postaci kredytów AWS Activate na rozwój swoich produktów i usług.

Pod zakończeniu programu, 15 najlepszych startupów fintech zostanie zaproszonych do zaprezentowania swoich produktów i usług wyselekcjonowanej liście potencjalnych inwestorów i klientów podczas konferencji Demo Day w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, każdy otrzyma do 75 tys. USD dodatkowych kredytów AWS Activate.

ZOBACZ RÓWNIEŻ