Allegro idzie za ciosem Netflixa: Koniec ze współdzieleniem kont z usługą Smart!

allegro
Fot. shutterstock.
Darmowe dostawy dla klienta i jego bliskich w ramach jednej subskrypcji Allegro Smart! cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród użytkowników polskiego giganta e-commerce. Po siedmiu miesiącach Allegro ogłasza wycofanie możliwości współdzielenia konta Smart!.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Allegro, największa polska platforma e-commerce, podjęła decyzję o wprowadzeniu zmian w swojej usłudze Allegro Smart!. Chodzi o uniemożliwienie współdzielenia konta Smart! przez kilku użytkowników. Inspiracją do takiego kroku było działanie innych platform, takich jak Netflix, które również ograniczyły możliwość współdzielenia kont.

Koniec możliwości dzielenia konta Allegro Smart!

Jak donosi portal Bankier.pl po siedmiu miesiącach od wprowadzenia możliwości dzielenia konta Allegro Smart!, platforma postanowiła zrezygnować z tej opcji. Oznacza to, że użytkownicy nie będą już mogli korzystać z darmowych dostaw w ramach jednego abonamentu Smart!. Decyzja ta weszła w życie 3 lipca 2023 r.

Jak wyjasnia firma promocyjna oferta Allegro Smart! była dostępna od 21 listopada 2022 r. do 3 lipca 2023 r. Osoby, które wykupiły abonament po 21 listopada 2022 r., nie będą miały możliwości korzystania z tej funkcji. Jednak dotychczasowi subskrybenci będą mogli współdzielić konto z bliskimi aż do zakończenia swojego rocznego abonamentu, czyli maksymalnie do 20 listopada 2023 r.

Unilever wpisany na listę "międzynarodowych sponsorów wojny". Producent m.in. Liptona, Sagi i Algidy

Zmiany cen i minimalnych kwot dla Allegro Smart!

Od listopada 2022 r. roczna subskrypcja Allegro Smart! kosztuje 59,90 zł, wcześniej była dostępna za 49 zł. Miesięczny abonament wynosi obecnie 10,99 zł.

Wraz z wprowadzeniem tych zmian, Allegro ustaliło również wyższe minimalne kwoty, które uprawniają do bezpłatnej dostawy w ramach abonamentu. Dla dostaw do automatów paczkowych i punktów odbioru minimalna kwota to teraz 45 zł (wcześniej 40 zł), natomiast dla przesyłek kurierskich wynosi 65 zł (wcześniej 40 zł).

Choć Allegro zrezygnowało z możliwości dzielenia konta Allegro Smart!, użytkownicy wciąż będą mogli korzystać z usługi Allegro Family. Dzięki temu będą mieli możliwość wysyłania próśb o sfinalizowanie zakupu do członków grupy rodzinnej, którzy posiadają wykupioną subskrypcję Allegro Smart!.

Inkluzywność się opłaca [WYWIAD]

ZOBACZ RÓWNIEŻ