Adam Jarmicki dołączył do funduszu Unfold VC

Adam Jarmicki, Partner Unfold VC.
Adam Jarmicki, Partner Unfold VC.
Adam Jarmicki został nowym Partnerem wrocławskiego funduszu Unfold VC. Wcześniej inwestował z ramienia funduszy private equity, a także doradzał przy wielu transakcjach kapitałowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jarmicki jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a swoja karierę zawodową rozpoczął w 2004. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w transakcjach w Polsce i Europie Centralnej. Szczególnie chwali sobie możliwość współpracy z przedsiębiorcami i founderami oraz bardzo mocno wierzy w dalszy rozwój Polski i całego naszego regionu.

Nowy Partner skoncentruje się na tym, w co wierzy, jest najbardziej dopasowane do potrzeb naszego rynku, czyli mądre wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw kapitałem, wiedzą i doświadczeniem przy zachowaniu istotnego mniejszościowego udziału w kapitale („growth equit”). Unfold posiada wszystkie zasoby oraz elastyczność funduszu evergreen do realizacji tego planu.

Ostatnia inwestycja Unfold VC 

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że Unfold zainwestował w startup Network Perspective z Wrocławia, który właśnie zaczyna ekspansję za oceanem. – Network Perspective to wyjątkowy projekt. Na podstawie zagregowanych danych pozwala zweryfikować tezy, które w firmach technologicznych, zwłaszcza zatrudniających powyżej 500 osób, były dotychczas jedynie w sferze intuicji liderów prowadzących zespoły. Network Perspective odkrywa przyczyny, nie tylko objawy przeciążenia współpracą, a także wyzwania w budowaniu relacji – powiedziała Magda Surowiec z funduszu Unfold.vc.

Z wyliczeń spółki Network Perspective wynika, że już po 3 miesiącach korzystania z jej autorskiej technologii, zespoły są o 8 proc. bardziej produktywne, zyskując nawet pół dnia w tygodniu na tzw. deep-work, czyli pracę głęboką (np. kodowanie w przypadku deweloperów). Zmiany możliwe są do osiągnięcia na poziomie nawet kilku tysięcy osób, co w kontekście zasobów ma gwarantować setki tysięcy zaoszczędzonych godzin rocznie. 

Unfold z programem akceleracyjnym 

W ubiegłym roku Unfold VC poinformował, że we współpracy z nowojorskim WEVE Acceleration poszukuje spółek w fazie early stage z regionu CEE - w tym z Polski - do programu akceleracyjnego, który przygotuje je do wejścia na rynek amerykański. Planował zainwestować w wybrane startupy do 220 tys. dolarów. 

W programie mogły wziąć udział startupy z Polski i regionu CEE (Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Węgry), chcące rozwijać oraz komercjalizować rozwiązania w USA lub już budujące tam biznes i poszukujące finansowania. Idealnymi kandydatami były firmy w fazie early stage oferujące usługi SaaS w modelu B2B z różnych branż, m.in. edtech, fintech, healthtech, foodtech, traveltech, propertytech, insurtech, fashiontech, retail czy media. Spółki te musiały mieć min. MVP, pierwszą trakcje, a także świadomość swojego rynku. Warunkiem były poza tym roczne przychody na poziomie min. 100 tys. – 3 mln dolarów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ