ABC Przedsiębiorcy: jak nie rozmawiać o kłopotach finansowych firmy

Jak rozmawiać o kłopotach finansowych firmy
Jak rozmawiać o kłopotach finansowych firmy
Pandemia, wojna na Ukrainie, kryzys gospodarczy – tego nikt nie był w stanie przewidzieć. W konsekwencji wiele firm wpadło i zaczęło mieć problemy z terminowymi płatnościami. Jak rozmawiać o kłopotach finansowych – podpowiada Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak pokazuje Barometr EFL, w którym przebadano 600 przedsiębiorców reprezentujących mikro, małe i średnie firmy z całej Polski, nastroje z kwartału na kwartał pogarszają się i w IV kwartale 2022 r. wyniosły 47,2 pkt. Przedsiębiorcy z sektora MSP coraz bardziej tracili nadzieję na wzrost sprzedaży: w I kwartale wierzyło w niego 29,2 proc. pytanych, w IV już tylko 4,2 proc. Nie mieli też złudzeń, jeśli chodzi o płynność finansową. Optymistycznie do tego tematu na początku roku podchodziło 25,7 proc. ankietowanych, pod koniec było ich zaledwie 4,2 proc.

Sprawdź, co robić, a czego nie robić, kiedy firma ma kłopoty z płatnościami:

---

EFL powstał w 1991 r., jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Oferuje szeroki pakiet rozwiązań dla biznesu: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring.

ZOBACZ RÓWNIEŻ