35 mln zł na produkcję bezpiecznych superbaterii. The Batteries z nowym finansowaniem

The Batteries
The Batteries, fot. materiały prasowe
The Batteries zamierza produkować na masową skalę tanie baterie, dzięki którym ładowanie smartfona potrwa mniej niż 15 minut i wystarczy na dwa razy dłużej. Komercjalizację rozwiązania wesprą fundusze od inwestorów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

The Batteries ogłasza zamknięcie rundy A w wysokości 35 mln zł. Finansowanie pochodzi zarówno od dotychczasowego inwestora - funduszu Aper Ventures, który jest liderem rundy - jak także od Januarego Ciszewskiego i JR Holding, EIT InnoEnergy oraz UAB Electronics System. Środki zostaną przeznaczone na budowę linii produkcyjnej w fabryce w Rzeszowie, umożliwiającej sprzedaż bezpiecznych i ekologicznych baterii na skalę globalną. Spółka chce także zwiększyć zespół inżynierów, odpowiedzialnych za dalszy rozwój przełomowej technologii solid state. Łączna kwota pozyskanych do tej pory środków przekracza 50 mln zł.

The Batteries to pierwsza na świecie firma, która rozwija unikatową w skali globalnej technologię nisko-kosztowej produkcji bezpiecznych i ekologicznych baterii "solid state" do masowych zastosowań w IoT, takich jak czujniki przemysłowe, smartwatche, beacony, urządzenia medyczne, drony czy hulajnogi elektryczne. Baterie TFB (Thin Film Solid State Batteries) zastąpią tradycyjne baterie litowo-jonowe, a dzięki ich wykorzystaniu, znacznemu skróceniu ulegnie czas ładowania urządzeń, wydłuży się efektywność ich pracy oraz żywotności. Naładowanie smartfona zajmie do 15 minut, a bateria będzie działać dwa razy dłużej, co spowoduje, że urządzenia elektroniczne masowego użytku staną się oszczędniejsze. Pomysłodawcy technologii zwracają również uwagę na bezpieczeństwo nowych baterii, które nie będą już wybuchać.

- The Batteries tworzy produkt, który posiada bardzo szerokie zastosowanie, a jego potencjał rynkowy jest ogromny. Founderzy udowodnili, że ich opatentowana technologia produkcji pozwala wyprodukować bezpieczne baterie, które są - w zależności od użycia - nawet 10-200 razy tańsze niż innych firm produkujących baterie solid state. Wierzymy, że w ciągu następnych lat każdy z nas, używając elektroniki, będzie miał w swoim urządzeniu naszą baterię - komentuje Jacek Błoński, Managing Partner w Aper Ventures. I dodaje: - Jako fundusz wspieramy deeptechy, które mają globalny potencjał i udowodnione przewagi konkurencyjne. Komercjalizacja produktu The Batteries pozwoli nie tylko osiągnąć bardzo wysokie stopy zwrotu, ale też sprawi, że nasze życie będzie wygodniejsze - bez długiego ładowania lub rozładowującej się co chwilę baterii.

Inspiracje: Kim naprawdę był Steve Jobs?

Za unikatową technologią The Batteries stoi zespół founderów, którzy wcześniej pracowali na sukcesy międzynarodowych gigantów technologicznych, jak Apple czy Samsung. Pozycję lidera na globalnym rynku baterii "solid state" dodatkowo umacniają partnerstwa z firmami takimi jak Arrow Electronics, Cezamat oraz Plasma Fusion - przejętą przez notowaną na NASDAQ spółkę Meta. Jednocześnie technologia, rozwijana przez spółkę została potwierdzona przez w badania ekspertów Uniwersytetu Cambridge jesienią 2021 r. jako rewolucjonizującą rynek baterii elektroniki użytkowej.

Dalszy rozwój i komercjalizację produktu wesprze zespół ekspertów Aper Ventures, który towarzyszy The Batteries od początku rozwoju technologii. Dotąd fundusz zainwestował w ponad 20 rozwiązań deep techowych. Wartość zarządzanych przez Aper Ventures aktywów to około 130 mln zł. Obecnie w jego portfolio, poza The Batteries znajdują się także Surge Cloud i Talent Alpha.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY