22-latek z Indonezji został milionerem po sprzedaży NFT na OpenSea

NFT cieszą się coraz większą popularnością / Fot.
NFT cieszą się coraz większą popularnością / Fot. AFP / Philip FONG
22-letni student z Indonezji zarobił na sprzedaży... kolekcji selfie. Zrobił NFT ze swojej twarzy i najwyraźniej ktoś uznał, że jest to warte milion dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sultan Gustaf AL Ghozali, student informatyki z Semarang w Indonezji, jest najnowszym milionerem NFT. Zamienił prawie tysiąc selfie zrobionych w ciągu pięciu lat na niewymienne tokeny NFT i sprzedał je w serwisie OpenSea.io.

Sprawdź: Pirate Bay

Student przyznał, że robil zdjęcia w latach 2017 - 2021, aby przypominać sobie "o swojej podróży przez życie". Są to relatywnie proste selfie, kiedy stoi lub siedzi przed komputerem. W grudniu ub.r. postanowił, że przemieni je w NFT. 

Początkowo ustalił cenę każdego selfie NFT na 3 dol., nie spodziewając się zainteresowania kupujących. Wielu ludzi na Twitterze uznało jednak, że to świetna i ciekawa inicjatywa, więc zaczęli promować oferty Ghozaliego. I tak, NFT trafiły z rąk do rąk, a ich cena rosła. 

W wywiadzie dla mediów przyznał, że byłoby zabawnie, gdyby jeden z kolekcjonerów uznał, że doda do swojej kolekcji jego twarz. "Nie sądziłem jednak, że ktoś będzie faktycznie chciał kupić moje selfie, dlatego wyceniłem je tylko na 3 dolary" - skomentował. 

Niektóre ze zdjęć studenta sprzedały się po 0.9 ETH za sztukę, co daje ok. 3000 dol. Aby zwiększyć wartość swojej kolekcji, Ghozali postanowił dodawać podstawowe informacje na temat każdego selfie. 

Zobacz: Akcje CCC

W ostatnim wpisie na Twitterze student skomentował: "Możecie robić wszystko, co chcecie, ale nie nadużywajcie moich zdjęć, bo moi rodzice będą mną bardzo rozczarowani. Wierzę w was, więc proszę, dobrze zajmijcie się moimi zdjęciami".

OpenSea to największa platforma z NFT, gdzie możemy wystawiać i sprzedawać własne projekty i dzieła. Trudno jednak przewidzieć, co faktycznie spotka się z zainteresowaniem. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY