kredyty frankowe
zobacz inne tematySądy coraz szybciej zamykają sprawy frankowe. Wzrost rok do roku wyniósł ponad 45 proc.
Sądy okręgowe załatwiają coraz więcej spraw frankowych. W I półroczu br. wyczekiwany wyrok usłyszało 36 tys. frankowiczów. Jednocześnie składanych pozwów jest o kilka tysięcy więcej od rozstrzyganych sporów. Według znawców tematu, przyczyniają się do tego m.in. coraz lepsze ugody proponowane przez banki.
KNF o wyroku TSUE ws. frankowiczów: to jak darmowy kredyt dla pewnej grupy klientów
Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-520/21 dotyczącej wynagrodzenia za korzystanie z kapitału po unieważnieniu umowy kredytu w frankach szwajcarskich ma negatywny wpływ na polski sektor bankowy oraz zdolność banków do finansowania gospodarki - ocenia Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF).
TSUE staje po stronie frankowiczów. Banki przegrywają
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej właśnie odebrał bankom możliwość domagania się dodatkowych świadczeń od frankowiczów, którzy zawarli z nimi nieważne umowy. TSUE nie tylko wytrąca bankom oręż do walki z klientami, ale jednocześnie stwierdza, że jeśli umowa od początku była nieważna kredytobiorcy z długiem we frankach mogą domagać się od banku dodatkowych świadczeń.
PKO kończy historię kredytów frankowych. Rusza proces zawierania ugód z klientami
PKO BP w komunikacie poinformowało o rozpoczęciu procesu zawierania ugód z klientami, którzy mają kredyty frankowe. Program zakładaja konwersję waluty kredytu na PLN, tak jakby od początku był kredytem złotowym.
Jest wyrok TSUE w sprawie frankowiczów. Czy złoty straci na wartości?
Dzisiejszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to nie jest przełom w kwestii kredytów frankowych. Niewiele zmienia także w kontekście majowego posiedzenia Sądu Najwyższego – komentuje Bartosz Sawicki, analityk Cinkciarz.pl.
Kredyty frankowe. Czas na rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego
25 marca Sąd Najwyższy w pełnym składzie ma wydać orzeczenie w sprawie zagadnień prawnych związanych z kredytami wyrażonymi w walutach obcych. Jak pisze Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, instytucja spodziewa się korzystnej dla konsumentów uchwały.