Przerzuć dokumenty do „chmury”
Adobe StockElektroniczny obieg dokumentów może być szansą na uwolnienie pracowników od obowiązku żmudnego dbania o dokumentację. Jeśli tylko nie popełnimy poważnych błędów...
Duży wzrost kosztów pracy połączony z coraz niższym bezrobociem staje się zmorą wielu polskich przedsiębiorstw. Szczególnie ten drugi czynnik poważnie uderza w plany firm. Pokazuje to m.in. badanie zrealizowane przez ZPP razem z firmą Maison & Partners. 50 proc. przedsiębiorców z sektora MSP jako jedną z głównych barier w rozwoju biznesu uznaje koszty pracy. To szczególny problem dla mikrofirm – jako przeszkodę wskazuje to 57 proc. z nich.
– Większość badanych przedsiębiorców jako główny powód niezatrudniania większej liczby pracowników wymienia brak środków finansowych – mają oni silne poczucie, że pracownik „zbyt dużo kosztuje” i firmy nie stać na poniesienie tych kosztów – piszą eksperci ZPP.
Rozwiązań tej sytuacji jest kilka – poszukiwanie tańszych pracowników, ograniczenie skali działalności lub automatyzacja procesów. Jeśli chodzi o to ostatnie, w zależności od profilu firmy, można przebierać w szeregu możliwości. Wśród nich jest elektroniczny obieg dokumentów (EOD).
– Skuteczne wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów w dłuższej perspektywie to nie tylko oszczędność czasu pracowników, ale i redukcja kosztów urządzeń i materiałów biurowych koniecznych do tradycyjnego tworzenia, powielania i archiwizacji dokumentów papierowych – zwraca uwagę Hubert...
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl
Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?
- Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
- Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
- Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
- Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska