Giganci Programowania prawie podwoili przychody i wchodzą na nowe rynki
Giganci Programowania, fot. mat. prasowePoza Polską, z zajęć programowania mogą już skorzystać uczniowie w 10 krajach, czyli w Chorwacji, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, Singapurze, Australii, Niemczech, Czarnogórze, Hiszpani, Chile i w Meksyku, a w Słowenii, w Czechach i w Dubaju zapisy ruszą we wrześniu. Właściciele spółki nie zwalniają tempa i prowadzą zaawansowane rozmowy z partnerami z kolejnych 5 rynków.
- Cyfrowa edukacja jest równie ważna w każdym zakątku świata. Umiejętność programowania to kompetencja przyszłości, na którą popyt stale rośnie, dlatego zainteresowanie naszymi usługami również się zwiększa, zarówno ze strony uczniów – tylko w tym roku przeszkoliliśmy już ponad 20 tys. dzieci – jak i partnerów biznesowych, z którymi otwieramy kolejne placówki. Obecnie jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z franczyzobiorcami z Albanii, Kolumbii, Rumunii, Włoch i Holandii – komentuje Radosław Kulesza, współzałożyciel Gigantów Programowania.
Większość zagranicznych placówek Gigantów Programowania działa w formule franczyzowej – firma udziela licencji na prowadzenie szkoły pod nazwą Coding Giants w danym kraju, udostępnia niezbędne materiały, systemy oraz know-how. Samodzielnie prowadzone przez centralę są obecnie szkoły w Polsce, Hiszpanii i Chile.
- Ekspansję na dużych rynkach zagranicznych chcemy opierać na dwóch głównych filarach – rozwoju franczyzowych placówek stacjonarnych oraz na prowadzeniu zarządzanych przez centralę kursów online. W tym momencie obie formy (stacjonarna i online) uzupełniają się, stanowiąc po 50% przychodów całej sieci – dodaje Dawid Leśniakiewicz, drugi współzałożyciel Spółki.
Polska nadal na czele
Ojczysty rynek jest dla właścicieli Gigantów Programowania równie ważny. Niezależnie od zagranicznego rozwoju, firma kontynuuje umacnianie swojej pozycji w Polsce, gdzie w zakończonym właśnie semestrze funkcjonowało 118 placówek – 52 z nich to punkty prowadzone bezpośrednio przez centralę firmy, a 66 działa w formule franczyzy.
- W tym roku dołączyło do nas już 5 nowych franczyzobiorców w Polsce, a rozmowy z kilkoma następnymi trwają. Warto też podkreślić, że nasi partnerzy odnosząc sukces z pierwszą placówką, otwierają w kolejnych latach następne – rekordzista nowy rok szkolny rozpocznie już z 11 punktami – dodaje Radosław Kulesza.
W najbliższym czasie placówki Gigantów Programowania powstaną w kolejnych 14 polskich miastach.
Szybki rozwój Gigantów Programowania potwierdza, że właściciele obrali odpowiedni model biznesowy, który jest rentowny dla wszystkich. Ich przedsiębiorczość, rozwój oraz wkład, jaki wnoszą w cyfrową edukację młodego pokolenia dostrzegają jury wielu prestiżowych konkursów. Firma zdobyła między innymi Nagrodę Gospodarczą Money.pl w kategorii „Start-up Roku” oraz nagrodę specjalną w kategorii „Nowy Biznes” w konkursie EY „Przedsiębiorca Roku 2021”.