BCC For The Future: BCC nagrodzi najbardziej innowacyjne polskie firmy nagrodą im. Marka Goliszewskiego - Wizjoner polskiej gospodarki
BCC For The Future już wkrótce! / Fot. mat. pras.Do konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego zgłaszać się mogą zarządzający firmami: przedsiębiorcy i managerowie do 45. roku życia. W tym roku przyznanych zostanie 9 nagród dla nominowanych w 4 kategoriach konkursowych: po 4 dla członków BCC oraz dla firm niebędących członkami Klubu. Dodatkowo dla firm z grupy firm członkowskich w BCC Startups przeznaczona jest jedna nagroda w kategorii Innowacyjny Startup.
Rejestracja: Zapisz się na wydarzenie!
Podczas październikowego finału Business Centre Club nagrodzi firmy działające w obszarze nowych technologii, informatyki i pionierskich koncepcji organizacyjnych, tworzące bazę do rozwoju w Polsce przemysłu 4.0, automatyki, robotyki oraz nowatorskich rozwiązań w sferze usług.
- To właśnie dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna i bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym. - twierdzi dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.
Konkurs nosi imię Marka Goliszewskiego, założyciela Business Centre Club i jest organizowany raz w roku.
- Marek Goliszewski był inicjatorem nowych przedsięwzięć gospodarczych i liderem obdarzonym wyjątkową biznesową wyobraźnią, który wierzył w siłę młodych zarówno osób, jak i firm. Był wizjonerem - dlatego jego imieniem nazwaliśmy konkurs. - mówi dr Grażyna Majcher - Magdziak, przewodnicząca Rady Organizatorów i współzałożycielka BCC.
- Brat wdrażał idee będące podstawą zdrowej gospodarki, której przyszłość widział właśnie w wiedzy i młodych przedsiębiorcach. Chcemy kontynuować jego misję w tej niełatwej dla przedsiębiorców i bardzo dynamicznej sytuacji rynkowej. Dlatego naszym celem obok wskazywanie szans, zagrożeń oraz najlepszych praktyk z przywództwa i zarządzania „przedsiębiorstwem przyszłości” jest także nagradzanie tych najbardziej innowacyjnych polskich firm, kierujących się nowoczesnymi standardami i innowacyjnymi rozwiązaniami biznesowymi. – dodał prezes BCC dr Jacek Goliszewski.
Nagroda przyznawana jest za wizjonerskie rozwiązania i wdrożenia w 4 kategoriach:
1. Prekursorskie techniki i technologie przemysłowe,
2. Innowacyjne produkty,
3. Innowacyjne usługi,
4. Nowatorskie rozwiązania i projekty wspierające zarządzanie.
- W tym roku rozszerzyliśmy konkurs o dodatkową kategorię dla startupów. Uważnie śledzimy otoczenie biznesowe i wdrażamy nowe projekty będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku. Dziś, tak jak mówiłem, stawiamy na młody biznes, nowe technologie oraz na innowacje. Jesteśmy u progu rewolucji związanej z wykorzystaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Trudno jeszcze jednoznacznie oszacować, dokąd ta rewolucja nas zaprowadzi, ale bez wątpienia istotny udział w niej będą miały właśnie startupy. Chcemy wspierać silny i w naszym przekonaniu niezmiernie ważny ekosystem startupów w Polsce - dodał prezes BCC.
Autorem statuetki, którą otrzymają nagrodzone firmy, jest rzeźbiarz, architekt i projektant procesów Oskar Zięta.
Gala finałowa konkursu odbędzie się w Warsaw Presidential Hotel (dawny hotel Marriott) w ramach wydarzenia BCC FOR THE FUTURE. LIDERZY JUTRA.
BCC FOR THE FUTURE
Nagrody zostaną wręczone podczas najważniejszego biznesowe wydarzenie roku organizowanego przez BCC - dwudniowej konferencję poświęconą tematyce zarządzania przedsiębiorstwem przyszłości BCC FOR THE FUTURE.
Prezes BCC Jacek Goliszewski:
Na tegorocznej konferencji poruszone zostaną między innymi tematy związane ze skutecznym zarządzaniem, neuroprzywództwem i przywództwem służebnym.
Funkcjonujemy w otoczeniu niejednoznacznym w którym zawodzą dotychczasowe metody planowania. Przed managerami i liderami stoi szereg nowych wyzwań. Obecnie istotna jest przede wszystkim zdolność rozpoznawania i antycypacji zmian, trendów oraz zagrożeń i szans jakie pojawiają się w otoczeniu przedsiębiorstwa. Kluczowa jest też umiejętność zarządzania zmianą i właściwe kierowanie ludźmi. I tu należy zwrócić uwagę na przywództwo służebne. Pamiętajmy, że współczesny lider wytacza ramy działań dla współpracowników i koncentruje się na wspieraniu ich rozwoju oraz dobrostanu. Motywuje i ocenia nie tylko wynikowo. Konieczny jest rozwój kompetencji z naciskiem na odpowiednią komunikację, otwartość ale i gotowość na zmianę. - mówi Jacek Goliszewski, prezes BCC.
Sukces w przyszłości będzie determinowany zdolnością firm do efektywnego zarządzania innowacją, elastycznego reagowania na szybkie zmiany technologiczne oraz umiejętności personalizacji oferty na podstawie dokładnej analizy danych. Organizacje, które w pełni wykorzystają potencjał zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji, będą w stanie nie tylko lepiej przewidywać trendy rynkowe, ale również dostarczać rozwiązania skrojone na miarę oczekiwań klientów. Dodatkowo, zrównoważone zarządzanie zasobami i społeczna odpowiedzialność biznesu staną się kluczowymi elementami budowania długofalowej wartości organizacji. Firmy, które zainwestują w ekosystemy partnerskie oraz wykorzystają otwarte innowacje, będą w stanie szybciej dostosowywać się do nowych warunków i wygrywać na rynku dzięki większej zwinności operacyjnej. - dodaje Dariusz Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.