25 mln zł dla Bethink. W startup edutechowy zainwestował TDJ
W roku 2024 w ekosystemie Bethink uczyło się ponad 20 tysięcy osób. / fot. mat. pras.– W roku 2024 w ekosystemie Bethink uczyło się ponad 20 tysięcy osób, które spędziły na nauce ponad 4 mln godzin! Nasze zespoły opiekunów dydaktycznych odpowiedziały, tylko w roku 2024, na ponad 40 000 pytań od uczniów. Każde z tych pytań, stanowi teraz integralną część ekosystemu i pomaga dalej w nauce. Z sukcesem wdrożyliśmy również rozwiązania AI. – pisze na LinkedIn Dariusz Chrapek, CEO i co-founder Bethink.
Cztery w jednym
Bethink tworzy platformy, które pomagają w nauce medycyny i zwiększają świadomość w zakresie ochrony zdrowie. Są to:
- Więcej niż lek – dostawca edukacji e-learningowej dla studentów medycyny i praktyków. W ofercie ma 17 kursów i obsługuje ponad 14 000 studentów każdego roku.
- Więcej niż Matura – rozwiązanie typu med-prep: kursy biologii i chemii online dla uczniów szkół średnich z w pełni zintegrowanym bankiem korepetycji i ocen.
- Twój Dyżur – edukacja ER-prep dla lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Każdego roku pomaga tysiącom absolwentów medycyny.
- Najprościej Mówiąc – portal edukacji zdrowotnej dla pacjentów. Jest to kanał edukacyjny na YouTube. "Najprościej Mówiąc" ma być powszechnym i zaufanym źródłem wiedzy o zdrowiu.
Lekarz dla lekarzy
Dariusz Chrapek przez dwa lata prowadzenia Bethink pracował jednocześnie jako lekarz rodzinny. Ale już w 2019 r. zaprzestał praktykę, ponieważ "Więcej niż lek" rozwinął się na tyle szybko, że korzystała z niego ponad połowa kształcących się w Polsce lekarzy przygotowujących się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Takie były początki. A dlaczego Bethink w ogóle powstał? Wiedza dla studentów medycyny wydawała się pomysłodawcy platformy nieaktualna, mało praktyczna, a całym system edukacyjny powodował, że brakowało czasu na życie towarzyskie.
– Budujemy edukację efektywną, nowoczesną, spersonalizowaną i dostępna cenowo dla każdej osoby. Jest to rozwiązanie, które zastępuje podręczniki, korepetycje, portale społecznościowe oraz tradycyjne kursy online, wszystko w jednym miejscu. Rozwiązanie, które angażuje i daje efekty w długofalowej perspektywie. Innymi słowy, budujemy edukację, o jakiej wszyscy zawsze marzyliśmy! – dodaje Dariusz Chrapek.
Co dalej
W rozmowie z Pulsem Biznesu w 2024 r., Dariusz Chrapek zdradził, że chce, by obecna runda była pierwszą i jedyną. Rozważa także wejście na giełdę, ale przyznaje, że możliwe są różne scenariusze, jak chociażby oferta wykupu od inwestora strategicznego. Taka oferta pojawiła się już w 2023 r. i wcale niewykluczone, że może pojawić się ponownie.