ZUS wydał już ponad pół miliona bonów turystycznych

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał, że wydano już ponad 504 tys. bonów turystycznych na łączną kwotę 431 mln złotych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, beneficjenci bonu wykonali już ponad 50 tys. płatności bonami na łączną kwotę 36 mln złotych. Jak na razie zgłosiło się ponad 13 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego chcących świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających  świadczenie Rodzina+. Na każde dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Jak zapewniają przedstawiciele rządu, za pomocą tych środków można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Sam bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Program Polski Bon Turystyczny ruszył 1 sierpnia. Polska Organizacja Turystyczna udostępniła dedykowaną wyszukiwarkę, dzięki której sprawdzimy, czy w danym obiekcie można zapłacić za pomocą bonu. Co ciekawe samo przystąpienie do projektu nie obliguje podmiotów do przymowania płatności bonem, ponieważ - jak czytamy w ustawie - przedsiębiorca ma prawo do przyjmowania płatności w takiej formie, natomiast nie ma takiego obowiązku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY