Zostań, kim chcesz

Car Mechanic Simulator
Car Mechanic Simulator, fot. materiały prasowe
Symulator paparazzi. Symulator ochroniarza. Symulator mechanika pracującego na jednej z pierwszych kolonii marsjańskich. Polskie studia produkują coraz więcej gier, w których wykonujemy różne – czasem dziwne lub nietypowe – zawody. Symulatory stają się naszym dobrem narodowym! A może to po prostu pragmatyczne wykorzystanie naszych ukrytych potrzeb?

Gas Station Simulator – flagowy tytuł studia DRAGO entertainment, w którym wcielamy się we właściciela stacji benzynowej – to jedna z najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam w 2021 r. Koszty produkcji (450 tys. zł) zwróciły się w 1,5 godz. od premiery, a już po miesiącu sprzedaż gry przekroczyła 300 tys. egzemplarzy. – To duży sukces i wyróżnienie – komentowali na gorąco przedstawiciele DRAGO entertainment. Studio zanotowało rekordowe wyniki w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. – tylko w III kwartale zysk netto wyniósł 2,7 mln zł, a przychody netto 6,6 mln zł.  

Podobnie wysokimi wzrostami może pochwalić się Live Motion Games S.A. – producent i wydawca gier z grupy PlayWay – który III kwartał 2021 r. zamknął z wynikami o 62 proc. wyższymi niż w analogicznym okresie 2020 r. Na sukces ogromny wpływ miała bardzo dobra sprzedaż dwóch popularnych tytułów studia – Car Trader Simulator (symulator handlarza używanymi samochodami) oraz Train Station Renovation (gra symulacyjna o konserwatorze opuszczonych dworców kolejowych i pociągów), które od kilku miesięcy, dzięki umowie zawartej z chińską platformą sprzedażową Sonkwo są sprzedawane też w Chinach. – Feedback, jaki otrzymujemy od graczy z Azji jest bardzo pozytywny, a sprzedaż naszych tytułów na tym rynku stale rośnie – chwali się...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 1/2022 (76)

Więcej możesz przeczytać w 1/2022 (76) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ