Zmiany w obostrzeniach. Rząd powróci do regionalizacji obostrzeń?

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
O godz. 15 odbędzie się konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia - donosi RMF FM. Jak wynika z nieoficjalnej listy zmian w obostrzeniach, mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego muszą liczyć się z powrotem do stanu sprzed 12 lutego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wbrew pierwotnym doniesieniom, nie będzie zamykania m.in. stoków narciarskich. Rząd nie zamknie także hoteli, mimo dzisiejszych słów ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego - wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM.

Co ciekawe, rząd rozważał zamknięcie hoteli w całym kraju jeszcze dziś w nocy. Wybrano jednak opcję częściowego zamknięcia tam, gdzie sytuacja jest najgorsza - czyli w woj. warmińsko-mazurskim. Oprócz hoteli zamknięte zostaną kina, teatry czy też obiekty małej infrastruktury sportowej. W praktyce nastąpi powrót do stanu sprzed 12 lutego.

Jak donosi RMF FM, toczy się jeszcze dyskusja, czy podobnych ograniczeń nie wprowadzić w woj. zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Oprócz tego na terenie całego kraju zacznie obowiązywać nakaz poruszania się w maseczkach. Oznacza to, że stosowanie przyłbic, chustek czy szalików nie uchroni przed mandatem. Rząd zamierza wprowadzić także obowiązkową kwarantanę dla osób, które przekroczą granicę polsko-czeską i polsko-słowacką. Unikną jej jedynie ci, którzy mają ważny, negatywny test na koronawirusa, osoby zaszczepione i ozdrowieńcy z zaświadczeniem.

Ostatecznym potwierdzeniem zmian ma być konferencja prasowa Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Odbędzie się prawdopodobnie o godz. 15.

ZOBACZ RÓWNIEŻ