Zmiany w Bain and Company. Jacek Poświata szefem na region CEE

Jacek Poświata i Roch Baranowski
Jacek Poświata i Roch Baranowski
Dwaj partnerzy z warszawskiego biura Bain & Company awansowali w strukturach firmy. Jacek Poświata, senior partner zarządzający dotychczas polskim biurem, objął funkcję Chairmana na region Europy Środkowo-Wschodniej. Tymczasem polski oddział Bain & Company od początku roku ma nowego szefa – stanowisko partnera zarządzającego objął Roch Baranowski.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Od ponad 12 lat Bain & Company dynamicznie rozwija się na polskim rynku i w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Jacek Poświata, Chairman Central and Eastern Europe. – Chcemy kontynuować tę drogę i wzmacniać naszą pozycję, pomagając klientom w kraju i jednocześnie budując coraz silniejszą obecność w regionie. Będziemy również wspierać inwestorów i przedsiębiorców zaangażowanych w odbudowę Ukrainy po zakończeniu brutalnej wojny - dodaje.

Jacek Poświata ma ponad 30 lat doświadczenia w doradztwie strategicznym, które zdobywał w Europie, Kanadzie i USA. Z Bain & Company związany jest od 2012 roku, gdy jako partner zarządzający od podstaw zbudował warszawskie biuro. Doradzał funduszom private equity i inwestorom, korporacjom i firmom prywatnym w zakresie due diligence, tworzenia strategii rozwoju, budowania wartości firmy, poprawy efektywności operacyjnej oraz przy fuzjach i przejęciach. Pracował w branżach handlu detalicznego, dóbr konsumpcyjnych, ochrony zdrowia, telekomunikacyjnej, nowych technologii, chemicznej oraz przemysłowej.

Roch Baranowski szefem na Polskę

Roch Baranowski jest ekspertem w zakresie transformacji energetycznej i elektromobilności. Doradzał klientom z branży energetycznej, naftowej i gazowej, technologicznej, produkcyjnej, a także inwestorom finansowym i funduszom private equity – w zakresie strategii rozwoju, due diligence, tworzenia wartości po przejęciu i przy planowaniu wyjść z inwestycji. Roch ma również wieloletnie doświadczenie w sektorze ochrony zdrowia.

– Mimo wielu wyzwań gospodarczych i geopolitycznych w ostatnim czasie, w nowy rok wchodzimy z optymizmem, mając nadzieję, że spodziewany wzrost gospodarczy i niższa inflacja stworzą bardziej przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu naszych klientów i inwestorów – mówi Roch Baranowski, Partner Zarządzający Bain & Company Poland. – Obszary takie jak transformacja energetyczna czy digitalizacja, w tym wdrażanie narzędzi opartych o AI, będą kluczowe dla rozwoju firm w najbliższych latach. I są to dziedziny, w których jako zespół Bain & Company, dysponujemy wiedzą i doświadczeniem.

Obaj partnerzy objęli nowe stanowiska z początkiem roku.

Czym zajmuje się Bain & Company

Bain & Company to jedna z największych firm doradztwa strategicznego na świecie. Konsultanci Bain wspierają zarządy firm w podejmowaniu  decyzji z zakresu strategii, organizacji, fuzji i przejęć oraz we wdrażaniu innowacyjnych technologii. Bain & Company jest też doradcą funduszy private equity. Firma angażuje się w działania pro bono, realizując 10-letni program o wartości ponad 1 mld dolarów, w ramach którego bezpłatnie świadczy usługi doradcze na rzecz organizacji walczących z nierównościami społecznymi i rasowymi oraz działających na rzecz rozwoju, edukacji i ochrony środowiska. Spółka otrzymała złoty rating od agencji EcoVadis, oceniającej działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu, a tym samym znalazła się w grupie zaledwie 2 proc. firm na świecie, które zdobyły to najwyższe wyróżnienie. Firma powstała w 1973 roku w USA i posiada 65 biur w 40 krajach na świecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ