Awans w kancelarii Dentons. Piotr Szafarz nowym szefem Zespołu Prawa Nieruchomości

Awans w kancelarii Dentons. Piotr Szafarz nowym szefem Zespołu Prawa Nieruchomości
Kancelaria Dentons powołała Piotra Szafarza na stanowisko szefa Zespołu Prawa Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W swojej nowej roli Piotr Szafarz będzie współpracował bezpośrednio z Pascalem Schmitzem, szefem Europejskiej Praktyki Prawa Nieruchomości w Paryżu. 

Jednocześnie Piotr Szafarz pozostanie na czele warszawskiego Zespołu Prawa Nieruchomości, tworzonego przez ponad 50 prawniczek i prawników, w tym ośmioro partnerów. Wspierać go będzie dwoje nowo powołanych zastępców: partnerzy Monika Sitowicz i Bartłomiej Kordeczka.

- Region CEE nadal oferuje znakomite możliwości inwestycyjne. Wierzę, że po trudnym roku 2020 czeka nas mocne ożywienie gospodarcze i większa aktywność na rynku nieruchomości - mówi Piotr Szafarz, powołany na stanowisko szefa Zespołu Prawa Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Doskonałe rozumienie potrzeb biznesowych naszych klientów oraz podnoszenie efektywności dzięki wykorzystaniu nowych technologii niezmiennie pozwalają nam oferować najwyższej jakości obsługę prawną. Będę ściśle współpracował z partnerami zarówno w regionie, jak i w Warszawie, a zwłaszcza z moimi zastępcami – Moniką Sitowicz i Bartłomiejem Kordeczką - dodaje.

Piotr Szafarz jest obecny na rynku nieruchomości od 27 lat. W 2020 roku kierowany przez niego zespół doradzał przy ponad 40 projektach o łącznej wartości blisko 2,5 miliarda euro, reprezentując między innymi Cavatina Holding, CPI Property Group, GLL Real Estate Partners, Hines, P3 Logistic Parks, Savills Investment Management, Segro oraz Skanska Property Group. 

Awans Piotra Szafarza jest częścią zmian związanych z planowanym odejściem z kancelarii partnera Pawła Dębowskiego, który rozpoczyna nowy etap w życiu zawodowym i przechodzi do biznesu typu private equity.

- Po 31 latach kariery prawniczej doszedłem do wniosku, że nadszedł czas na zmianę. Myślałem o tym już od pewnego czasu i jestem podekscytowany nowym rozdziałem w moim życiu zawodowym - mówi Paweł Dębowski.

- Jestem bardzo zadowolony, że to Piotr Szafarz zgodził się stanąć na czele naszego zespołu w CEE. Na terenie całej Europy i Wielkiej Brytanii Dentons zatrudnia 450 prawników specjalizujących się w prawie nieruchomości, z czego tylko w Polsce ponad 50. Wszyscy oni na co dzień starają się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów - mówi Evan Z. Lazar, który współkieruje globalną Praktyką Prawa Nieruchomości w kancelarii Dentons. - Jednocześnie chciałbym podziękować Pawłowi za jego ogromny wkład w rozwój naszej firmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat oraz życzyć mu sukcesów na kolejnych etapach kariery zawodowej. Nie mogę się już doczekać pracy z Pawłem jako naszym klientem - dodaje.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY