Założenie firmy za granicą? TMF Group uruchamia nową usługę

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 84
Do końca roku firmy działające w Polsce mogą uruchomić i prowadzić swój zagraniczny oddział przez rok za miesięczną równowartość składki ZUS. Nową usługę wprowadziła firma TMF Group.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Do końca roku firmy działające w Polsce mogą uruchomić i prowadzić swój zagraniczny oddział przez rok za miesięczną równowartość składki ZUS. Nową usługę wprowadziła firma TMF Group.=

Dotyczy dziewięciu wybranych krajów Europy Środkowej i Wschodniej i można do niego przystąpić do końca roku.

Firmy i przedsiębiorcy w ramach inicjatywy TMF Group mogą uruchomić działalność w stolicach dziewięciu państw Europy Środkowej i Wschodniej; Sofii (Bułgaria), Kijowie (Ukraina), Pradze (Czechy), Belgradzie (Serbia), Ljubljanie (Słowenia), Bukareszcie (Rumunia), Bratysławie (Słowacja), Zagrzebiu (Chorwacja) i w Budapeszcie (Węgry). Dla przykładu na Słowacji, założenie i uruchomieniefirmy wraz z założeniem rachunku bankowego zajmuje około czterech tygodni.

Programem, w odniesieniu do każdego z dziewięciu krajów, objęte jest wsparcie w zakresie utworzenia lokalnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub oddziału firmy działającej w Polsce, otwarcie konta bankowego i udostępnienie adresu siedziby firmy w stolicy wybranego kraju objętego programem na 12 miesięcy. Specjaliści TMF Group przez rok będą również świadczyli usługi sekretariatu korporacyjnego, do którego należą m.in. zarządzanie bieżącą korespondencją, przygotowywanie wymaganej dokumentacji firmy, a także przygotowanie dokumentacji związanej z rocznym sprawozdaniem spółki i walnym zgromadzeniem wspólników oraz przedłożenie tych dokumentów do właściwych instytucji.

- Mocno wierzymy, że ta inicjatywa pomoże wielu firmom i przedsiębiorcom działającym w Polsce poszerzyć ich działalność o rynki zagraniczne. To duża szansa i jednoczesne zminimalizowanie ryzyka związanego z rozwojem międzynarodowym zarówno dla małych firm i start-upów, których zarządzający marzą o dynamicznym, międzynarodowym rozwoju, jak również dla firm o ugruntowanej już pozycji na rynku - powiedział Dagmara Witt-Kuczyńska, dyrektor operacyjna TMF Group w Polsce.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ