Żabka wyłącza niektóre usługi. Zobacz, z czego nie skorzystasz

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Żabka żegna się czasowo z kilkoma usługami. Klienci sieci nie będą mieli przez jakiś czas możliwości zapłacić metodą Żappka Pay. Usługa wygasa od 17 czerwca. Co jeszcze się zmieni?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Żappka Pay pojawiła się w 2020 r. i można nią zapłacić za zakupy w sklepach sieci Żabka po dodaniu karty debetowej lub kredytowej przez NFC, za pomocą aparatu fotograficznego lub automatycznie przy kolejnym zakupie. Aby korzystać z Żappka Pay, należy potwierdzić swój numer telefonu w aplikacji żappka. Płatności za pomocą funkcji Żappka Pay są chronione PIN-em, a także odciskiem palca lub skanem twarzy. Niestety od połowy czerwca ta usługa będzie przez jakiś czas nie aktywna.

– Chcemy, aby nasi klienci mogli cieszyć się jak najbardziej pozytywnymi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z Żappki, dlatego regularnie dokonujemy kompleksowych przeglądów i rozwijamy funkcjonalności dostępne dla jej użytkowników. Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy o tymczasowym wyłączeniu lub gruntownej przebudowie niektórych modułów aplikacji - Żabka Pay, Żabka Post, subskrypcji, kuponów, przelewu żappsów, Żabu oraz Żabka Nano. Wprowadzone zmiany pozwolą zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom wygody oraz lepszą użyteczność aplikacji, w odpowiedzi na ich oczekiwania – podała w komunikacie Żabka.

Co jeszcze zniknie z Żabki?

  • Żabu (gra mobilna w aplikacji żappka),
  • Żappka Post (śledzenie zamawianych paczek i ich odbiór w sklepach sieci),
  • historia Żappsów (punktów zdobywanych za lojalność),
  • przelewanie Żappsów,
  • Subskrypcje (będą dostępne do 30 czerwca tego roku).

Aktualizacja regulaminu Żappka i zmiana w Żabka Nano

Żabka poinformowała swoich klientów o zmianach, jakie planowane są w czerwcu i lipcu 2024 r. w poniedziałek: "Sprawna komunikacja z użytkownikami i zachowanie obowiązujących standardów jest dla nas sprawą priorytetową, dlatego informujemy, że dokonaliśmy aktualizacji w regulaminie programu aplikacji mobilnej Żappka". Nowy regulamin będzie obowiązywać od 27 maja.

Ponadto sieć zapowiedziała zmiany w sposobie wejścia do sklepów autonomicznych Żabka Nano, które wejdą w życie od połowy lipca br. 

Sprawdź też: Żabka zacieśnia współpracę z FoodBugs: Owady w ofertach supermarketu Delio

ZOBACZ RÓWNIEŻ