Żabka na czele innowacji technologicznych: Największe wdrożenie Cisco SD-WAN na świecie

Żabka Nano
Fot. mat. pras.
Sieć Żabka kontynuuje swoją innowacyjną podróż. Tym razem postawiła na nowoczesne rozwiązania technologiczne, wdrażając w swoich sklepach największe na świecie wdrożenie Cisco SD-WAN. Dzięki temu Żabka zapewniła jednolity dostęp do internetu w ponad 9,8 tysiącach placówek działających pod jej szyldem.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dzięki nowemu wdrożeniu Żabka zapewniła jednolity dostęp do internetu w ponad 9,8 tysiącach placówek działających pod jej szyldem.

Żabka na czele innowacji technologicznych: Największe wdrożenie Cisco SD-WAN na świecie

Dotychczas placówki Żabki korzystały z sieci VPN, jednak takie rozwiązanie miało swoje ograniczenia. Sieć VPN oferowała przyłączenie maksymalnie 10 tys. placówek, co przy prężnym rozwoju Żabki okazało się zbyt mało wydajnym pomysłem. W kulminacyjnym momencie sklepy korzystały z usług aż 300 różnych dostawców internetu, co skomplikowało zarządzanie siecią - czytamy w komunikacie firmy.

Jakub Masłowski, dyrektor ds. technologii w Grupie Żabka, podkreśla, że rozwój sieci Żabka wymagał szybkiej i efektywnej reakcji na potrzeby franczyzobiorców. Stabilny dostęp do internetu stał się kluczowy, zwłaszcza w dobie cyfrowego ekosystemu, który Żabka oferuje swoim partnerom biznesowym - mówił Masłowski w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Zarządzanie zdrowiem jak zarządzanie finansami. Polski startup Nutrix to cyfrowa klinika [WYWIAD]

Zintegrowane rozwiązanie zwiększa efektywność

Wdrożenie technologii SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) zostało zrealizowane we współpracy z firmą Trecom i Cisco. To rozwiązanie pozwala na elastyczne przyłączanie kolejnych urządzeń i placówek oraz integruje się z innymi systemami biznesowymi firmy.

Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce, podkreśla znaczenie tego nowoczesnego rozwiązania dla dalszego rozwoju firmy Żabka. Według jego wyjaśnień dla portalu wiadomoscihandlowe.pl technologia Cisco SD-WAN umożliwia bezpieczne łączenie użytkowników z aplikacjami oraz minimalizuje czas poświęcany na serwis i administrację.

Przyszłość Żabki z nową technologią

Dzięki nowoczesnej sieci SD-WAN, Żabka stworzyła solidny fundament dla swojego dalszego rozwoju. Firmy mogą teraz płynnie realizować swoje cele, w tym plany zwiększenia liczby placówek w nadchodzących latach.

Warto zaznaczyć, że to wdrożenie jest rekordowe na skalę światową, co świadczy o coraz większej innowacyjności polskiego biznesu. 

OstendiHR zebrało 2 miliony złotych. Inwestorem fundusz Smartlink Partners

ZOBACZ RÓWNIEŻ