Rząd przedłuży pomoc dla branż zamkniętych w maju i czerwcu. Nie wiadomo tylko kiedy

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Firmy, które musiały pozostać zamknięte w maju i czerwcu pozbawione były pomocy ze strony rządu. W odpowiedzi na pytanie skierowane przez rzecznika MŚP przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii zadeklarowali, że taka pomoc zostanie udzielona. Konkretnej daty jednak brakuje.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

9 czerwca 2021 r. rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz zwrócił się do ówczesnego wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii, Jarosława Gowina o wydanie rozporządzenia do Tarczy Branżowej w celu przedłużenia stosowania mechanizmów pomocowych dla branż, które ze względu na obowiązujące restrykcje nie mogły osiągać przychodów w maju i czerwcu 2021 r.

W odpowiedzi na powyższe wystąpienie, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pismem z 9 sierpnia 2021 r. poinformowało o włączeniu do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów projektu rozporządzenia zakładającego kontynuację pomocy przyznanej na podstawie wcześniejszych rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19.

Zgodnie z przekazaną przez ministerstwo informacją, wsparcie oferowane będzie w dwóch podstawowych formach:

1) jednego dodatkowego świadczenia postojowego,

2) zwolnienia ze składek ZUS za maj 2021 r.

Jak zadeklarowało Ministerstwo, planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to III kwartał 2021 r. Konkretnej daty jednak brakuje. Sytuację może także skomplikować dymisja Jarosława Gowina z funkcji ministra.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY