Wonder Woman 1984 – cały film trafi na HBO GO. Znamy datę premiery w Polsce

Fot. Warner Bros
Fot. Warner Bros
Wonder Woman 1984 trafi do platformy HBO GO. Będzie to cały film, z napisami po polsku. Premierę przewidziano na 1 kwietnia 2021 roku. W roli głównej wystąpiła Gal Gadot, natomiast reżyserką produkcji jest Patty Jenkins.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W filmie Wonder Woman 1984 losy świata ponownie wiszą na włosku i tylko Wonder Woman może go uratować. Ten nowy rozdział w jej historii rozpoczyna się, gdy Diana Prince wiedzie spokojne życie wśród śmiertelników w latach osiemdziesiątych XX wieku - erze napędzanej przez nieustające dążenie do posiadania wszystkiego. Chociaż główna bohaterka w pełni osiągnęła już swoje moce, nadal pozostaje w cieniu, opiekując się starożytnymi artefaktami i korzystając ze swoich superbohaterskich zdolności wyłącznie anonimowo. Teraz jednak Diana będzie musiała wyjść z ukrycia i wykorzystać całą swoją mądrość, siłę oraz odwagę, aby ocalić ludzi przed światem, który sami sobie stworzyli.

W filmie Wonder Woman 1984 główną rolę zagrała Gal Gadot. W pozostałych rolach występują: Chris Pine jako Steve Trevor, Kristen Wiig jako Cheetah, Pedro Pascal jako Max Lord, Robin Wright jako Antiope oraz Connie Nielsen jako Hippolyta.

Film Wonder Woman 1984 wyreżyserowała Patty Jenkins, która razem z Geoffem Johns’em i Dave’m Callahamem jest także autorką scenariusza. Twórcami historii, na podstawie której powstał scenariusz są Jenkins i Johns, którzy opierali się na bohaterach z komiksów DC. Postać Wonder Woman została stworzona przez Williama Moultona Marstona.

W pracy za kulisami filmu reżyserce towarzyszyło wielu członków ekipy, z którą Jenkins pracowała przy filmie Wonder Woman. Byli wśród nich odpowiedzialny za zdjęcia Matthew Jensen, nominowana do Oscara projektantka kostiumów Aline Bonetto ("Amelia") oraz nagrodzona Oscarem za kostiumy do Topsy-Turvy Lindy Hemming. Film zmontował nominowany do Oscara Richard Pearson ("Lot 93"). Muzykę skomponował nagrodzony Oscarem kompozytor filmowy Hans Zimmer ("Dunkierka", "Gladiator", "Król Lew").

Film Wonder Woman 1984 - m.in. w wersji z polskimi napisami - będzie miał swoją streamingową premierę 1 kwietnia w HBO GO.

Serwisy streamingowe coraz popularniejsze

Wśród dostawców szeroko pojętych usług telewizyjnych, serwisy subskrypcji wideo na żądanie - takie jak HBO GO - zajmują pierwsze miejsce i jak wskazuje najnowszy raport Capgemini, do końca roku prześcigną płatną telewizję w ponad 30 krajach. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY