Unilever stworzy fabrykę na Ukrainie za 20 mln euro. Budowa ruszy jeszcze w tym roku

Unilever
Unilever, fot. Shutterstock
Już niebawem wystartuje budowa nowej fabryki firmy Unilever. Informacja jest ciekawa ze względu na miejsce i harmonogram inwestycji. To okolice ukraińskiego Kijowa - a fabryka wystartuje w przyszłym roku. Firma wyda na projekt 20 mln euro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowa fabryka w Ukrainie zatrudni około stu osób. Będzie produkowała środki higieny osobistej, w tym szampony i żele pod prysznic dla takich marek jak Dove, Axe, TRESemmé i Clear. Produkty powstałe w zakładzie w obwodzie kijowskim w pierwszej kolejności zaopatrywać będą lokalny rynek ukraiński, a w przyszłości również pozostałe rynki europejskie.

Unilever inwestuje na Ukrainie

Inwestycja powstanie zgodnie z zachodnioeuropejskimi standardami środowiskowymi, wykorzystując energię odnawialną i tym samym przyczyniając się do realizacji celu Unilever polegającego na zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2039 r.

– Ta inwestycja pokazuje nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz kraju i jego mieszkańców, w tym naszych pracowników, klientów i partnerów. To także odpowiedni sposób na uczczenie 30-lecia naszej działalności w Ukrainie, które będziemy obchodzić jeszcze w tym roku – mówi Vasyl Bovdilov, dyrektor generalny Unilever Ukraina.

– Nowy zakład produkcyjny stworzy miejsca pracy, zwiększy nasze moce produkcyjne, a przede wszystkim zaspokoi potrzeby ukraińskich konsumentów, dzięki wysokiej jakości, zrównoważonym produktom - dodaje.

Przeczytaj także: Upadek SVB

Unilever na Ukrainie

Unilever zatrudnia obecnie w Ukrainie ponad sto osób. Firma przekazała także wsparcie finansowe i rzeczowe w postaci produktów Unilever o wartości ponad 15 mln euro, ściśle współpracując z agencjami ONZ i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, aby zapewnić pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Unilever będzie też nadal dostarczać pomoc humanitarną, aby wesprzeć ludność Ukrainy.

Unilever. Czym zajmuje się firma?

Unilever jest jednym z wiodących, światowych dostawców produktów Beauty & Wellbeing, Personal Care, Home Care, Nutrition i Ice Cream, który prowadzi sprzedaż na terenie 190 krajów, docierając do 2,5 miliarda konsumentów dziennie. Zatrudnia 148 000 pracowników. Przychody ze sprzedaży w 2022 r. wyniosły 60 mld euro. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ