Twitter: Musk znów zaskakuje. Nowa opcja dodania dłuższych treści do 8GB

Elon Musk i Twitter
Fot. Shutterstock
Elon Musk proponuje nowe bonusy dla użytkowników Twittera. To kolejny krok do odrobienia strat finansowych, bo innowacja jest przeznaczona tylko dla opłaconych kont.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Po niedawnym przekazaniu kierownictwa nad Twitterem, Elon Musk nie przestaje zaskakiwać nowymi rozwiązaniami dla popularnej platformy społecznościowej. Najnowsze zmiany sprawią, że użytkownicy Twittera będą mogli udostępniać filmy trwające nawet dwie godziny, ale nie większe niż 8GB.

Musk próbuje się "odkuć", czyli płatne innowacje

Ta opcja będzie dostępna dla posiadaczy płatnych kont, czyli osób, które wykupiły znaczek Twitter Blue. Możliwość wykupienia tej opcji jest jedną z ostatnich "innowacji" wprowadzonych przez byłego już szefa platformy.

"Weryfikowani subskrybenci Twitter Blue mogą teraz dodawać filmy o długości 2 godzin (max. 8GB)!" - ogłosił w swoim tweecie Elon Musk.

Dalszy rozwój opcji Twitter Blue

Portal Bankier.pl przypomina, że jeszcze niedawno Twitter znajdował się w centrum uwagi ze względu na masowe zwolnienia moderatorów, które sprawiły, że serwis szatkował filmy na dwuminutowe odcinki. Dzięki ostatnim poprawkom ten proces stał się znacznie prostszy.

Możemy się spodziewać, że Elon Musk będzie rozwijał bonusy, którymi mogą się cieszyć użytkownicy płatnych kont. Pytanie, czy to nie zniechęci do platformy większej liczby użytkowników. W ciągu ostatnich 6 miesięcy Twitter notował ich odpływ.

Koniec batalii oszustki z Doliny Krzemowej: Elizabeth Holmes idzie do więzienia

Opłata za cyberbezpieczeństwo

To nie koniec pomysłów ekscentrycznego miliardera. Niedawno pisaliśmy o jego zapowiedzi pobierania innej opłaty: Twitter zamierza kasować użytkowników za wysyłanie SMS-ów w celu weryfikacji konta. Autoryzacja dwuetapowa stanie się płatna. To również wzbudziło niechęć wśród użytkowników platformy należącej do Muska. Pojawiły się oskarżenia, że założyciel SpaceX chce zarabiać na cyberbezpieczeństwie, które według nich portal powinien zapewniać właścicielom kont bez dodatkowych opłat.

Osoby korzystające z Twittera Blue będą miały możliwość włączenia dwustopniowej weryfikacji konta za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Jednak, jak zawsze w przypadku pomysłów Elona Muska, istnieje haczyk - cena za to "pośrednio" wyniesie 11 dolarów miesięcznie.

Odkąd Twitter znalazł się w rękach Elona Muska jego akcje lecą ostro w dół. M.in. z tego powodu oddał zarządzanie platformą nowemu dyrektorowi generalnemu. Została nim Lidia Yaccarino, była szefowa reklamy w NBCUniversal.

Kotecki: Obniżki stóp procentowych dopiero w 2025 r. z powodu 800+

ZOBACZ RÓWNIEŻ