Twitter stracił już prawie 5000 pracowników po przejęciu przez Muska

Musk przeprowadza czystki w Twitterze / Fot. Olivi
Musk przeprowadza czystki w Twitterze / Fot. Olivier Doulier, AFP
W niedzielne popołudnie Elon Musk przeprowadził spotkanie all-hands dla wszystkich pracowników z działu sprzedaży Twittera. Wyjaśnił co i jak. Pracownicy bali się kolejnych zwolnień.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Elon Musk zwolnił ostatnio kolejnych pracowników Twittera, tym razem z działu sprzedaży serwisu społecznościowego. Personel został już i tak mocno zdziesiątkowany przez cięcia i rezygnacje, niemniej Musk zdecydował, że pomniejszy go jeszcze bardziej.

Sprawdź: Rentier

W zeszłym tygodniu Musk poprosił pracowników, aby zobowiązali się do pracy nad bardziej "hardkorową" wersją firmy lub - jeśli im to nie odpowiada - złożyli rezygnację. 

Specjaliści z działu sprzedaży podpisali się pod nową wizją w większej liczbie niż pracownicy od strony technicznej, który masowo zakładali rezygnacje. 

Musk natomiast bezlitośnie tnie koszty, pozbawiając pracy wielu świetnych specjalistów. 

Twitter wprowadza wiele zmian

W niedziele Musk przeprowadził spotkanie z działem sprzedaży, w którym uczestniczył nowy szef tego departamentu, Chris Riedy. Wielu pracowników pojawiło się, oczekując ogłoszenia o cięciach. Zamiast tego Musk wykorzystał ten czas, aby porozmawiać o bieżących aktualizacjach, w tym o swojej decyzji o przywróceniu konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Musk wyjaśnił również, że firma musi bardziej ukierunkować reklamy na konkretnych użytkowników, by zwiększać ich skuteczność. W trakcie spotkania nie mówiono na temat zwolnień. 

Cięcia na zimno

Pracownicy, którzy zostali zwolnieni z Twittera, otrzymali powiadomienia e-mail o tytule: "Twoja rola na Twitterze". 

Bloomberg widział jedną z takich wiadomości. Czytamy w niej: "Po dalszym przeglądzie naszej siły roboczej zidentyfikowaliśmy role w naszej strukturze organizacyjnej, które nie są już potrzebne. (...) Dzisiaj jest twój ostatni dzień pracy w firmie". 

Inspiracje: Vitalik Buterin

W notatce są też informacje, że szczegóły dotyczące odpraw i zwrotu własności firmy (sprzęt) zostaną podane później. 

Wewnętrzny licznik pracowników wskazuje obecnie na 2750 osób zatrudnionych w Twitterze. Dodajmy, że Twitter miał ponad 7000 pracowników, kiedy Elon Musk przejął władzę pod koniec października.

ZOBACZ RÓWNIEŻ