Twisto oficjalnie przejęte. Prawie 74 mln euro na startup, któy rozwinął się dzięki Polsce

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Australijska firma z branży płatności Zip Co zakończyła proces przejęcia czeskiego startupu Twisto. Łączna wartość transakcji wyniosła 73,8 mln euro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Akwizycja została pierwotnie ogłoszona jeszcze w maju br. W ubiegłym tygodniu strony zakończyły całą procedurę, dzięki czemu Zip zakończył proces przejęcia Twisto.

Jak podano w komunikacie, dzieki przejęciu Zip może rozwinąć się na europejskim rynku e-commerce.

Do tej pory założone w 2013 roku Twisto obsłużyło milion klientów za pośrednictwem 22 tys. sprzedających. To największa platforma z odroczonymi płatnościami w Europie Centralnej - działa w Czechach i Polsce. Firma współpracuje m.in. z takimi markami, jak KFC, Pizza Hut, Secret Escapes, Gap, New Balance, Delivery Hero, Takeaway, Yves Rocher czy Under Armour.

Michał Smida, założyciel Twisto, w rozmowie z polskim Business Insiderem opowiedział o kulisach transakcji. Jak zadeklarował, proces przejęcia umożliwia Twisto dalszy rozwój - teraz w skali globalnej. Smida pozostanie na stanowisku osoby odpowiedzialnej za ekspansję w Europie. Jednocześnie deklaruje dużą akcję rekrutacyjną. Przeczytaj całą rozmowę

Założyciele Twisto w ramach transakcji mogą liczyć na m.in. udziały w całej grupie Zip Co. Łącznie firma wyemituje około 22 mln akcji, które obejmą dotychczasowi inwestorzy w Twisto. To notowana na australijskiej giełdzie firma oferująca globalne usługi płatnicze. Do tej pory firma działała na 13 rynkach na całym świecie i miała miliony klientów oraz dziesiątki tysięcy sprzedających.

ZOBACZ RÓWNIEŻ