Triller, czyli rywal TikToka, uruchomi własny metaverse

Metaverz wystartuje już wkrótce / Fot. Materiały w
Metaverz wystartuje już wkrótce / Fot. Materiały własne
Platforma Trillera otrzyma nazwę Metaverz i zapewni wirtualne przestrzenie do oglądania na żywo koncertów muzycznych i wydarzeń sportowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak czytamy w komunikacie Triller: "Nowa platforma metaverse zapewni wirtualne przestrzenie, w których użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje z artystami i innymi fanami oraz oglądać wydarzenia, takie jak Bare Knuckle Fighting Championship i Triller Fight Club". 

Platforma jest ciągle w wersji beta, a zainteresowani użytkownicy mogą podać swoje adresy e-mail, aby uzyskać informację wtedy, gdy Metaverz zacznie już działać. 

Sprawdź: Fear & Greed Index

Od momentu, gdy Facebook zmienił nazwę firmy na Meta, hasło metaverse stało się niezwykle popularne na całym świecie. Choć wciąż w początkowej fazie, metawersum opisuje się jako świat cyfrowy, w którym przenikają się światy realne z wirtualnym, jak również inne platformy. Nie mówi się wyłącznie o jednym metaversie, lecz tak jakby nowej wersji internetu, gdzie różni dostawcy zapewniają odpowiednie usługi i treści, a my możemy z nich korzystać, logując się swoim awatarem do poszczególnych miejsc. Miejsc, dodajmy, najczęściej w formie wirtualnej rzeczywistości (virtual reality). 

Wiele firm, w tym przede wszystkim Facebook, właśnie tak wyobraża sobie przyszłość. 

Czy Metaverz czymś zaskoczy? 

Wirtualny świat, w którym ludzie mogą się gromadzić, pracować, bawić się i nawiązywać kontakty towarzyskie, w dodatku w atrakcyjnym środowisku - taka wizja podoba się wielu internautom. Ale co konkretnie zapewni Metaverz? Prawdopodobnie będzie to platforma skupiająca się tylko na konkretnej niszy i scenie muzycznej. 

Na razie trudno przewidywać, czy Metaverz osiągnie sukces. Natomiast już 22 października odbędzie się tam pierwsze wydarzenie z udziałem DJ-a Sama Feldta, który wykona elektroniczny set z Holandii. Następnie wpadnie do wirtualnego klubu nocnego jako swój awatar, by spotkać się z gośćmi. 

Triller ma ambitne plany na rozwój swojej platformy. Zapowiada, że w przyszłym roku zorganizuje 2000 wirtualnych występów, gdzie większość będzie organizowana właśnie w świecie metawersum. 

Zobacz: Rentier

Triller to firma założona w lipcu 2015 r. przez Davida Leibermana i Sammy'ego Rubina. Oferuje opartą na sztucznej inteligencji aplikację do teledysków i jest też platformą do odkrywania talentów. Pozwala użytkownikom tworzyć profesjonalnie wyglądające filmy w ciągu kilku sekund. Wybierz piosenkę, fragment utworu, którego chcesz użyć, zrób kilka ujęć, a po naciśnięciu przycisku uzyskasz teledysk o wysokiej jakości z udziałem ciebie i twoich znajomych.

Triller póki co opiera się na rozwoju organicznym i ma ponad 23 miliony pobrań, a celebryci, od Kevina Harta po Vanessę Hudgens, regularnie używają aplikacji do tworzenia własnych teledysków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X