NetEase wchodzi na polski rynek i inwestuje w nowe studio gier VR

Piotr Goguś, Jakub Witczak, Anna Żurawicz-Skorupka
Piotr Goguś, Jakub Witczak, Anna Żurawicz-Skorupka, Cezary Skorupka, fot. materiały prasowe
Nowe studio VR na mapie polskiego gamedevu - Something Random - pozyskało kilka milionów dolarów na rozwój od światowego giganta – NetEase. Spółka planuje umocnić pozycję Polski wśród liderów rozwoju rynku gier wirtualnej rzeczywistości, a pierwszy tytuł będzie dostępny już w 2023 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według danych The Business Research Company, rynek gier VR na koniec 2022 będzie wart ponad 12 mld dol. i będzie bardzo dynamicznie się rozwijał w najbliższych latach, osiągając wartość prawie 34 mld dol. już w 2026 roku. Ale świat gamingu VR to nie tylko same gry. Jak wynika z badań Newzoo, już połowa graczy przynajmniej raz wzięła udział w wydarzeniu w wirtualnej rzeczywistości, aby spotkać się z innymi osobami podzielającymi ich gamingowe pasje, a aż 80 proc. graczy deklaruje, że weźmie udział w tego typu spotkaniu w najbliższej przyszłości. Zatem, to aktywna i zaangażowana społeczność, która jest otwarta na takie nowe trendy jak metaverse.

Something Random to łódzkie studio gier VR, które zostało stworzone przez ludzi zbierających doświadczenie przy okazji rozwoju najsłynniejszej polskiej strzelanki VR - SUPERHOT. Założycielami Something Random są Cezary Skorupka, Jakub Witczak, Anna Żurawicz-Skorupka oraz Piotr Goguś. W potencjał założycieli oraz twórców gier VR uwierzył globalny gigant cyfrowej rozrywki – NetEase.

– Świat gier VR ma przed sobą bardzo dynamiczną przyszłość i drzemie w nim ogromny potencjał. Wirtualna rzeczywistość to obszar, w którym mamy doświadczenie i globalny inwestor docenił nie tylko nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale przede wszystkim zainwestował w produkcje, nad którymi właśnie pracujemy – mówi Cezary Skorupka, prezes zarządu i założyciel studia Something Random.

Sprawdź też: Pixblocs

Łódzkie studio pozyskało w rundzie seed od branżowego inwestora kilka milionów dolarów na rozwój dwóch gier VR, w tym jednej z gatunku first-person shooter. Something Random planuje swoją pierwszą premierę już w 2023 roku.

Doświadczenie i kontakty NetEase będą dla nas bardzo cenne. Jest to poważny i wiarygodny partner, który pozwoli nam skalować nasz biznes – wyjaśnia Piotr Goguś, wiceprezes i dyrektor finansowy spółki

Something Random aktywnie rozbudowuje zespół, a jego trzon stanowią doświadczeni twórcy, którzy wcześniej rozwijali gry z portfolio SUPERHOT.

– Rekrutacja trwa! Poszukujemy przede wszystkim dyrektora artystycznego i projektantów poziomów. Zależy nam na pozyskaniu nowych członków zespołu, nie tylko pracowników. Oferujemy coś więcej niż tylko atrakcyjne wynagrodzenie i ambitne projekty. Chcemy, aby ludzie czuli się współwłaścicielami studia. Dlatego oferujemy im opcje na akcje, aby mogli czerpać korzyści z tego, co tworzą – podkreśla Anna Żurawicz–Skorupka, head of people i założycielka studia.

– Nasz zespół pracuje ze sobą od lat, a teraz, dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy, będziemy mogli w pełni rozwijać to, co kochamy i co nas pasjonuje – podsumowuje Jakub Witczak, wiceprezes i założyciel Something Random.

ZOBACZ RÓWNIEŻ