Szymon Fiecek nowym prezesem Comperia.pl SA. Z spółką związany jest od 2008 roku

Szymon Fiecek
Szymon Fiecek, fot. materiały prasowe
Szymon Fiecek obejmuje stery w Grupie Comperia.pl SA. Z notowaną na GPW spółką związany jest od 2008 roku. Ostatnio pełnił funkcję członka zarządu, wcześniej dyrektora IT. Ma kontynuować rozwój w segmencie fintech, e-commerce, ubezpieczeń i reklamy efektywnościowej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Spółka pozostaje zarządzana przez zgrany, silny zespół, z dobrze określoną odpowiedzialnością i zakresem działań. Dzięki powołaniu na prezesa Szymona Fiecka, który jest ze spółką od jej założenia, firma zyskuje silniej umocowanego, sprawdzonego lidera i kapitana, który jak mało kto zna polski rynek finansów i ubezpieczeń konsumenckich w nowoczesnym wydaniu fintech i insurtech – tłumaczy Marek Dojnow, przewodniczący Rady Nadzorczej Comperia.pl SA.

Szymon Fiecek to ekspert w branży fintech, e-commerce i płatności odroczonych. Ze spółką Comperia.pl S.A. związał się w 2008 roku, najpierw jako dyrektor ds. IT. To pokłosie jego ówczesnych doświadczeń zawodowych. Jako absolwent informatyki od 1996 roku angażował się w wiele projektów związanych z raczkującym wtedy w Polsce biznesem internetowym. Pracował dla branży retail, nieruchomości, e-commerce, turystycznej. W Comperii odpowiadał za cyfryzację i automatyzację procesów biznesowych. W 2013 roku został mianowany na prokurenta spółek Grupy Comperia.pl SA oraz Comperia Ubezpieczenia sp. z o.o. Od 2016 roku, aż do obecnego awansu na prezesa, pełnił rolę członka zarządu.

– Cieszę się z powierzonego mi stanowiska prezesa. Zdaję sobie sprawę, że jest to nie tylko docenienie mojej dotychczasowej roli w Grupie Comperia, ale również powierzenie odpowiedzialności za dalszy dynamiczny wzrost naszego biznesu. Jak dotąd, już trzeci rok z rzędu, podwajamy wyniki, i to mimo perturbacji związanych z pandemią. Skutecznie zwiększamy nasz zasięg w świecie e-commerce i pośrednictwie kredytów oraz pożyczek, nie zaniedbując dotychczasowych źródeł przychodu: ubezpieczeń oraz reklamy efektywnościowej. Ta strategia będzie dalej realizowana – komentuje Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl SA.

Inspiracje: Jeff Bezos

Spółka rozbudowuje dział sprzedaży e-commerce, obecnie dwukrotnie (w porównaniu z początkiem 2022 roku), do końca roku nawet pięciokrotnie. Prezes zapowiada również obecność usług Comfino na czterech platformach SaaS obsługujących e-commerce. Comfino to rozwiązanie płatnicze dla e-sklepów, które działa jak wtyczka, a po zaimplementowaniu w sklepie internetowym dopasuje opcje zapłaty za produkt lub usługę do danego klienta.

Da nam to dostęp do tysięcy sklepów internetowych – cieszy się Fiecek.

W zarządzie Spółki zasiadają Szymon Fiecek – nowo powołany prezes oraz Paweł Szukalski – który wciąż będzie się skupiał na rozwoju biznesu i sprzedaży usług zarówno Comfino.pl, jak również ComperiaRaty, ComperiaUbezpieczenia oraz Telepolis.pl. Z organizacją żegna się Wojciech Małek, któremu spółka dziękuję za ponad czteroletnią pracę na stanowisku członka zarządu. Na prokurenta spółki mianowano Cezarego Tokarskiego, dyrektora sprzedaży i rozwoju biznesu, z Comperia.pl SA związanego od 2015 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY