Szczeciński startup technologiczny sprzedany Intelowi. "Gaming to przyszłość rozrywki"

Andreas Hestbeck
Andreas Hestbeck, fot. materiały prasowe
RemoteMyApp, szczeciński startup dostarczający technologię i usługi do streamingu gier z chmury międzynarodowym korporacjom, sam stał się własnością globalnego gracza – spółkę kupiła firma Intel Corporation.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Moja przygoda z gamingiem zaczęła się od kultowej gry Duke Nukem 3D i doprowadziła do miejsca, w którym wspólnie z zespołem RemoteMyApp stworzyliśmy najwyższej jakości usługę technologiczną, dzięki której miliony graczy na całym świecie mają dostęp do ulubionych gier w dowolnym miejscu i czasie. Jesteśmy dumni, że dołączamy do zespołu firmy Intel i wspólnie dalej będziemy tworzyć innowacje zmieniające świat – mówi Andreas Hestbeck, prezes zarządu w RemoteMyApp.

Po sfinalizowaniu transakcji RemoteMyApp stała się częścią firmy Intel.

- Gaming to nie tylko przyszłość rozrywki: dla milionów graczy na świecie już teraz jest nieodłączną częścią codziennego życia. Wspieranie RemoteMyApp w budowaniu usługi, która jest ważnym składnikiem tego ekosystemu, to był prawdziwy przywilej. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować tą przygodę wspólnie z Intel – dodaje Simon Seefeldt, członek zarządu i dyrektor operacyjny w spółce.

RemoteMyApp powstała w 2014 r. Jej współzałożycielem był szczeciński Red Sky - startup studio funkcjonujące w ramach grupy, na której czele stoi fundusz Tar Heel Capital Pathfinder. Spółka była rozwijana w modelu venture buildingu, w którym fundusz tworzy od zera biznesy technologiczne z potencjałem na globalny rozwój. Do czasu sprzedaży startupu Tar Heel Capital Pathfinder pozostawał jego największym udziałowcem.

- RemoteMyApp założyliśmy w czasach, gdy streaming gier nie był jeszcze znany, a jego potencjał był mocno ograniczony technicznie. Ta transakcja pokazuje, że budując nowe rozwiązania technologiczne warto podejmować odważne decyzje. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a zespołowi RemoteMyApp gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – komentuje Michał Wrzołek, starszy dyrektor inwestycyjny w Tar Heel Capital Pathfinder.

W 2016 roku rozwój spółki przyspieszyła inwestycja funduszu VC Internet Ventures z portfela MCI Capital. W 2020 roku do grona inwestorów dołączył Deutsche Telekom, który dokapitalizował RemoteMyApp poprzez swój strategiczny wehikuł inwestycyjny, Telekom Innovation Pool.

- Cieszymy się, że mogliśmy wspierać rozwój RemoteMyApp w trakcie tej niezapomnianej podróży, która kończy się strategicznym nabyciem spółki przez Intel Corporation. Jest to bez wątpienia jeden z największych sukcesów funduszy typu early stage wspieranych przez grupę MCI Capital i PFR – mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital SA.

Wyłącznym doradcą sprzedających w kwestiach transakcyjnych była IEG - Investment Banking Group.

ZOBACZ RÓWNIEŻ