Stefan Batory, Booksy: Zamykamy kolejną rundę finansowania [TYLKO U NAS]

Stefan Batory, twórca Booksy / Michał Mutor Stefan Batory, twórca Booksy / Michał Mutor
Booksy, jeden z największych polskich startupów, kończy kolejną rundę pozyskiwania finansowania - powiedział w wywiadzie z portalem mycompanypolska.pl Stefan Batory, twórca firmy. Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. do budowy produktu, który "zrewolucjonizuje" branżę.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Realizujemy proces pozyskiwania finansowania, niebawem będziemy mogli nieco więcej powiedzieć na ten temat - zdradził Batory. Jak zaznaczył, "to będzie całkiem spora runda". - Nie wiem, czy będzie rekordowa, bo nie chodzi nam o rekordy, ale na pewno będzie idealna pod nasze potrzeby - dodał.

Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na ekspansję firmy na terenie Stanów Zjednoczonych i do budowy nowego produktu, którego ambicją jest zrewolucjonizowanie branży.

W wywiadzie Stefan Batory i Sebastian Maśka, twórca Versum, zdradzają także kulisy połączenia. - To był proces, który w sumie trwał latami - mówią. Większość akcjonariuszy Versum dołączyło do udziałowców Booksy. Połączona firma ma wielkie ambicje m.in. w zakresie budowy nowych produktów i globalnej ekspansji. 

Jak skomentował Sebastian Maśka, wszystkie strony są zadowolone z mariażu. - Dostałem wiele telefonów z gratulacjami. Wchodzimy na znacznie większe wody, będziemy się dalej rozwijali i dlatego nasi inwestorzy też są bardzo zadowoleni. Podobnie inwestorzy  Booksy, wszyscy cieszą się z tego połączenia - dodaje Sebastian Maśka.

Transakcja została zamknięta w pierwszym tygodniu grudnia, ale od stycznia rozpoczął się proces połączenia firm i zespołów.

Szefowie nowego Booksy zdradzają także, jak wygląda sytuacja finansowa firmy oraz jakie mają konkretne plany na najbliższe miesiące. 

CAŁY WYWIAD W WERSJI WIDEO JUŻ W PONIEDZIAŁEK, 11 STYCZNIA, TYLKO NA MYCOMPANYPOLSKA.PL

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY