Stefan Batory, Booksy: Planujemy dalszy rozwój i nie wykluczamy przejęć! [TYLKO U NAS]

Stefan Batory, twórca Booksy / Michał Mutor
Stefan Batory, twórca Booksy / Michał Mutor
- W przyszłości nie wykluczamy też przejęć - mówi w komentarzu dla redakcji portalu mycompanypolska.pl Stefan Batory, twórca i prezes Booksy. Przypomnijmy, kilka dni temu firma poinformowała o połączeniu z Versum - jednym z największych konkurentów na rynku usług dla branży beauty.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak informuje Stefan Batory, w wyniku fuzji właściciele Versum wejdą do zarządu Booksy, obejmując pakiet udziałów. - Nie ujawniamy jednak szczegółów transakcji - komentuje.

Według wcześniejszych informacji, po połączeniu obu firm powstanie globalna firma, która obecnie posiada 13 mln użytkowników. W przyszłym roku, zgodnie z planami, dzięki platformie odbędize się nawet 100 mln wizyt u fryzjerów czy w salonach kosmetycznych. Wartość tych wizyt ma wynieść nawet 10 mld złotych.

O harmonogram fuzji zapytaliśmy Sebastiana Maśkę, twórcę Versum. - W zeszłym tygodniu podpisaliśmy umowę o fuzji spółek. To pierwszy etap. Jednocześnie, zespoły IT Booksy i Versum intensywnie pracują nad nowym produktem dla salonów, który połączy użytkowników obu firm, a także ich klientów.  Pierwsze efekty wynikające z fuzji będą widoczne w 1 kwartale 2021 roku, a o kolejnych etapach będziemy starali się informować rynek na bieżąco - komentuje.

Jak zapewniają przedstawiciele firm, połączenie Booksy i Versum nie oznacza tylko połączenia bazy użytkowników. Booksy chce wykorzystać m.in. system do zarządzania biznesem, który obecnie należy do Versum. - Możemy zdradzić, że w ręce właścicieli i pracowników salonów trafi nowy produkt w postaci unikatowego systemu do zarządzania biznesem, który połączy najlepsze funkcjonalności oraz doświadczenie i wiedzę zbieraną przez obie firmy latami - dodaje Maśka.

Nowa firma chce skoncentrować się na rozwoju organicznym. - Jednak jako lider na globalnym rynku usług dla branży hair&beauty, w przyszłości nie wykluczamy też przejęć - zaznacza Stefan Batory.

Firma Versum była jednym z bohaterów My Company Polska. Jej historię opublikowaliśmy w 2018 roku. Stefan Batory był z kolei bohaterem okładki ubiegłorocznego wydania My Company Polska. Oto link do wywiadu. Ze Stefanem Batorym przeprowadziliśmy także rozmowę z cyklu "My Story"

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY