Sklepy RTV EURO AGD otwarte pomimo obostrzeń? "Jesteśmy sklepem spożywczym"

RTV EURO AGD
Fot. materiały prasowe
W serwisie Wykop.pl pojawił się wpis, w którym użytkowniczka aurelia-karolska informuje o otwarciu sklepów RTV EURO AGD. Kierownik jednej z placówek miał powiedzieć kobiecie, że placówka jest teraz sklepem spożywczym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sklep, którego dotyczy wykopowy wpis znajduje się w Pabianicach. Oto jego fragment:

"Facet mówi mi, że oni są teraz sklepem spożywczym. Rozglądam się telewizory migają, telefony brzęczą. Mówię Panie jaka spożywka? A on pokazuje mi palcem, a tam stoją z kawą stojaki, wiecie góra takich kapsułek do kawy po złociszu i opakowania po kilo, a tam to my proszę Panią proszek do prania sprzedajemy."

Do informacji szybko odnieśli się przedstawiciele sieci. W oświadczeniu przesłanym Komputer Światowi poinformowano:

"Wszystkie sklepy naszej sieci działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. To, że niektóre nasze placówki są otwarte – podobnie jak innych sieci w naszej branży – wynika z kilku kwestii. Część placówek ze względu na to, że znajdują się w obiekcie handlowym, którego łączna powierzchnia sprzedaży nie przekracza 2 tys. m2, lub stanowią sklep wolno stojący, którego powierzchnia nie przekracza 2 tys. m2."

Ponadto na otwarcie części sklepów wpływ ma fakt, że niektóre placówki mają tak skonstruowaną ofertę, by była ona zgodna z rozporządzeniem, według którego dozwolony jest handel detaliczny środkami czystości i chemicznymi związanymi z eksploatacją i utrzymaniem asortymentu AGD oraz wyrobami medycznymi (np. pulsyksometrami). 

Neonet również otwarty

Jak donosi portal Spider's Web, otwartych jest również wiele sklepów sieci Neonet. Mieszko Sibilski - rzecznik prasowy sieci - potwierdził w rozmowie z serwisem, że normalnie funkcjonuje ponad 200 placówek Neonet.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ