Shopify musi szykować się do walki z Dukaan. Rywal wchodzi na rynek globalny

Dukaan wejdzie na rynek globalny / Fot. Chris Watt
Dukaan wejdzie na rynek globalny / Fot. Chris Wattie, Reuters
Dukaan, indyjski rywal Shopify, ma już ponad 1000 marek premium, które sprzedają bezpośrednio do konsumentów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dukaan to indyjska firma, która zaczynała od tworzenia witryn cyfrowych dla mniejszych graczy, a później dodała bramki płatnicze i rozwiązania z logistyki, aby zaoferować kompleksowe rozwiązania e-commerce dla przedsiębiorstw. Obecnie nawet większe marki używają platformy Dukaan do sprzedaży online.

Sprawdź: Zeszyt online

Subhash Choudhary, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii jest przekonany, że platformę Dukaan można bez problemu "powielić" na inne kraje i wyjść poza Indie. - Jedyną rzeczą, którą musimy rozwiązać, jest to jak zastąpić graczy płatniczych (w Indiach) graczami do obsługi płatności w innych krajach, oraz jak zastąpić graczy logistycznych tymi z innych krajów - powiedział. - Pozotałe rzeczy są dla nas bardzo łatwe. 

Shopify to z kolei kreator sklepów internetowych dla firm e-commerce, który istnieje od prawie 16 lat i jest jedną najstarszych firm w tym segmencie. Dukaan z kolei został stworzony dopiero w 2020 r., w czasie pandemii.

Choudhary jest przekonany, że Shopify ma poważny problem z wydajnością i jego platforma działa zbyt wolno i rozczarowuje. Zwrócił uwagę, że wydajność Shopify jest szczególnie słaba w Indiach i myślał, że to ze względu na lokalizację (siedziba Shopify jest w Kanadzie). Przeprowadził jednak testy i w zasadzie wszędzie Shopify działa dość ociężale. 

Inspiracje: Vitalik Buterin

- Zaletą Shopify jest to, że zbudowała ogromny ekosystem. Ale wadą jest z kolei to, że było to 15 lat temu i od tego czasu ich produkt jest w zasadzie nieaktualny - uważa. 

Dukaan chce teraz powalczyć na rynku globalnym. Jeśli firma rzeczywiście chce jednak wygrać z Shopify, czeka ją nie lada wyzwanie, bo amerykańska marka ma wartość 48 mld dol. i korzysta z niej 1,75 mln sprzedawców. Na pewno więc nie będzie łatwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY