Shopify pozwoli na sprzedaż NFT na swojej platformie

Shopify stawia na NFT / Fot. NFT Bulls
Shopify stawia na NFT / Fot. NFT Bulls
Shopify to jedna z największych platform e-commerce na świecie. Poinformowała, że pozwoli firmom na sprzedaż NFT bezpośrednio ze swoich sklepów online.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Shopify poinformowała, że firmy prowadzące e-sklepy na jej platformie będą mogły sprzedawać nie tylko produkty cyfrowe, jak dotychczas (np. ebooki), ale także NFT. Warto zauważyć, że NFT to kryptograficzne aktywa i wywodzą się z sektora kryptowalut. Obecnie, jeśli chcemy kupić NFT, musimy to robić na mniej znanych platformach, specjalizujących się w tych konkretnych produktach. 

Harley Finklestein, prezes Shopify, poinformował o nowej decyzji na Twitterze. Napisał, że drużyna NBA Chicago Bulls wprowadzi swoje NFT dla fanów właśnie na platformie Shopify. Fani drużyny koszykarskiej będą mogli więc kupić NFT w zwykłym e-sklepie, bez konieczności zakładania kont w mniej znanych i nieco bardziej skomplikowanych serwisach. W dodatku będą mogli łatwo zapłacić za NFT gotówką. 

Shopify zdradziło, że takie możliwości ma na razie tylko kilku wybranych partnerów. Ale Finklestein podkreślił, że jest tak "na razie" i że w przyszłości pewnie się to zmieni. 

Przypomnijmy, że NFT to rodzaj krypto aktywa, które po zakupie otrzymujemy wraz z aktem własności. Możemy w ten sposób kupić przeróżne cyfrowe rzeczy i mieć świadomość, że są to wyłącznie nasze rzeczy. Niektóre z takich przedmiotów mają sens, bo np. tak sprzedano fragment kodu sieci www, czy też trwa aukcja podania o pracę Steve'a Jobsa w formie NFT. Inne, jak np. "wirtualna miłośc" lub obrazki GIF stanowią wartość jedynie dla osoby, która kupuje te przedmioty - w przyszłości raczej nie uda się już tego sprzedać, a jeśli już, to niemal na pewno za niższą cenę. 

Sam rynek NFT rozwinął się w tym roku bardzo szybko, a w pierwszym kwartale wypracował łączną sprzedaż na poziomie 1,5 mld dolarów. 

Kolekcja Chicago Bulls NFT zawiera cyfrowe przedmioty inspirowane sześcioma zwycięstwami zespołu z lat 90. Są to zestawy, które obejmują wiele rzadkich przedmiotów. Każdy NFT ma postać lekko animowanego klipu wideo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY