Shoper przejmie agencję omnichannel. Postawi na międzynarodową ekspansję

Zarząd firmy Shoper
Zarząd firmy Shoper
Shoper, właściciel platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego w modelu subskrypcyjnym (SaaS), zawarł przedwstępną umowę dotyczącą nabycia agencji Selium wyspecjalizowanej w obsłudze sprzedaży wielokanałowej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Selium należy do grona agencji wspierających przedsiębiorców w prowadzeniu sprzedaży na internetowych platformach handlowych (marketplace) w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Firma oferuje przedsiębiorcom  wsparcie w zakresie uruchomienia i prowadzenia sprzedaży na marketplace’ach - od zawarcia umów po zarządzanie procesem sprzedażowym. 

- Rozwój sprzedaży wielokanałowej jest jednym z kluczowych obszarów naszych inwestycji - powiedział Marcin Kuśmierz, CEO Shoper. 

Shoper przejmuje Shoplo. Duża akwizycja na rynku e-commerce

Shoper łączy się z Selium?

Oferta usług Selium zawiera m.in. wsparcie w zakresie integracji technologicznych między systemami CRM lub ERP przedsiębiorców a platformami handlowymi, szkolenia i kursy w zakresie prowadzenia sprzedaży internetowej oraz prowadzenie kampanii reklamowych na marketplace’ach. 

Przedsiębiorcy współpracujący z Selium mają możliwość prowadzenia sprzedaży na kilkudziesięciu zagranicznych platformach handlowych, m.in. Amazon, Alibaba, AliExpress, Cdiscount, eBay, Kaufland i Shopee. Prognozowane przychody agencji wyniosą w 2022 r. 1.6-1.8 mln zł i będą niemal dwukrotnie wyższe niż w roku poprzednim. 

Agencja zostanie włączona w strukturę organizacyjną Shoper i utrzyma swoją markę. Jej usługi będą dostępne dla przedsiębiorców zarówno korzystających z platformy Shoper, jak i użytkowników sklepów internetowych wykorzystujących inne platformy SaaS i oprogramowanie open-source. Finalizacja transakcji planowana jest na początku trzeciego kwartału 2022 i wymaga uzyskania przez Shoper zgód korporacyjnych. 

- Dołączenie do Shoper otworzy nowe możliwości rozwoju dla polskich firm w zakresie ekspansji zagranicznej. Komplementarna oferta Selium i Shoper,  światowej klasy specjaliści i dostęp do najnowszych technologii e-commerce umożliwi oferowanie nowych i unikalnych usług w obszarze omnichannel – mówi Mateusz Grzywnowicz, CEO Selium.

Oto najpopularniejsi influencerzy

Shoper z prawie 100 mln zł przychodów

Shoper udostępnia pełny ekosystem do prowadzenia sprzedaży online dla ponad 33 tys. firm. Jego głównym elementem jest  platforma do prowadzenia własnego sklepu internetowego, wokół której spółka oferuje szereg usług dodatkowych. Są to m.in. płatności internetowe, usługi reklamowe i logistyczne dla branży e-commerce. 

Przychody spółki Shoper w ostatnich 12 miesiącach, zakończonych 31 marca 2022 r., wyniosły blisko 91 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA 32 mln zł.  Wartość sprzedaży na platformie (GMV Omnichannel) wyniosła w tym okresie blisko 7 mld zł. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ