Samsung prognozuje wzrost kwartalnego zysku o 53%

Samsung ma coraz większą sprzedaż / Fot. Samsung
Samsung ma coraz większą sprzedaż / Fot. Samsung
Samsung Electronics spodziewa się zysku kwartalnego na poziomie o 53% większym z powodu globalnego niedoboru chipów elektronicznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Samsung to największy na świecie producent smartfonów i chipów pamięci. Prognozuje, że zysk operacyjny za kwartał kończący się w czerwcu br. wyniesie 11 mld dol. Firma przyznała, że odnotowała duży popyt na układy pamięci, który z kolei zrekompensował słabszą sprzedaż urządzeń ze względu na brak komponentów. 

Zobacz: Powrót do pracy po koronawirusie

Warto zauważyć, że rok temu w pierwszych miesiącach pandemii Samsung odnotował spadek sprzedaży produktów takich jak telefony czy telewizory. Od tego czasu popyt na podzespoły elektroniczne gwałtownie wzrósł, ponieważ ludzie przenieśli dużą - jeśli nie większą część swojego życia, do świata online. W tym czasie wielu producentów chipów z trudem nadążało za popytem. 

Jeśli dane te potwierdzą się (a będzie to jeszcze w tym miesiącu), byłby to największy zysk Samsunga w drugim kwartale od czasu 2018 r. 

W ostatnich miesiącach producenci chipów komputerowych mieli znacznie większe możliwości w zakresie podnoszenia cen. W marcu Koh Dong-jin, współdyrektor generalny i dyrektor ds. telefonii komórkowej Samsunga, powiedział akcjonariuszom, że firma współpracuje z zagranicznymi partnerami, aby zaspokoić popyt. "Globalne niedobory spowodowały zakłócenia w dostawach" - dodał. 

Zobacz: Praca zdalna

Samsung mógł podnieść marże na chipach, ale dużym zainteresowaniem cieszą się również inne urządzenia marki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ