Samsung pomaga zwiększyć efektywność linii produkcyjnej w firmie PTAK

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Specjaliści z Samsung Electronics Poland Manufacturing (SEPM) przekazali swój know-how firmie PTAK i pomogli zoptymalizować jedną z linii produkcyjnych maseczek medycznych. Pomoc jest bezpłatna i odbywa się w ramach solidarności przemysłu w czasie pandemii.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Firma PTAK szyje maseczki w ramach rządowego programu Polskie Szwalnie. Początkowa przepustowość wynosiła 23 tysiące maseczek dziennie. Po optymalizacji zrobionej przez ekspertów z Samsung Electronics Poland Manufacturing, moc produkcyjna zwiększyła się trzykrotnie i wzrosła do aż 69 tysięcy maseczek dziennie.

Zaangażowani w projekt inżynierowie na co dzień pracują w fabryce firmy Samsung we Wronkach, gdzie produkowany jest sprzęt AGD na rynki całego świata. Z tego właśnie względu to Polska jest pierwszym po Korei krajem, w którym Samsung zdecydował się na przekazanie swojego know-how.

Pomoc ekspertów dała nam możliwość utrzymania, a nawet zwiększenia liczby miejsc pracy. Mamy już wiele zamówień, ale wiemy też, że zapotrzebowanie w najbliższych miesiącach na maseczki medyczne produkowane w Europie będzie jeszcze rosło - mówi Tomasz Szypuła Prezes PTAK Warsaw Expo, Członek Rady Nadzorczej PTAK S.A.

Obie firmy planują współpracę przy optymalizacji kolejnych linii produkcyjnych. Maseczki już są dostępne w procesie zamówień hurtowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ