Ryan Reynolds to bardziej inwestor niż aktor

Ryan Reynolds Ryan Reynolds / Fot. mintmobile.com
Mówi się, że najtrudniej jest zarobić pierwszy milion, a potem okazje do pomnażania majątku niejako zdarzają się same. Ryan Reynolds z pewnością potwierdziłby te słowa.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wielu z nas kojarzy tego aktora z filmu Deadpool lub jego długotrwałej serii żartów w mediach społecznościowych z innym aktorem, Hugh Jackmanem. Ogromna popularność Reynoldsa wzięła się oczywiście z filmów, ale jego równie ogromne pieniądze - już niekoniecznie. 

W 2020 r. amerykański Forbes ogłosił Reynoldsa drugim najlepiej zarabiającym aktorem, z majątkiem na poziomie 71,5 mln dol. Na pierwszym miejscu był Dwayne "The Rock" Johnson. 

Ryan Reynolds i jego liczne przedsięwzięcia 

Ryan Reynolds wykorzystuje swoją popularność do różnych cełów i jest o wiele bardziej przedsiębiorczy niż Gal Gadot, Justin Timberlake czy Vin Diesel, o których pisaliśmy niedawno w naszej serii online o celebrytach i ich biznesach. 

Poza graniem w filmach, Ryan Reynolds również bierze udział w ich tworzeniu i pracy za kulisami. Jest producentem filmowym, w tym producentem Deadpoola. Tutaj warto dodać, że te filmy jak dotąd zarobiły na świecie aż 1,5 mld dol. 

Idąc dalej, Reynolds wykorzystuje popularność do nakręcenia sprzedaży ginu Aviation Gin. Aktor kupił w 2018 r. udziały w tej firmie, choć nie wiadomo ile dokładnie. W jednym z wywiadów przyznał: "Nie jestem zaangażowany w produkcję ginu, ponieważ nie wiem nic o destylacji. Ale angażuję się w każdy inny aspekt tego biznesu, bo naprawdę uwielbiam ten gin". Później, w 2020 r., Aviation Gin został przejęty przez firmę Diageo za 610 mln dol. Wtedy Ryan Reynolds nie był już "akcjonariuszem kontrolującym", niemniej za zmianę swojej pozycji otrzymał bardzo dużą wypłatę. 

Ale to oczywiście nie koniec działań biznesowych aktora. Ryan Reynolds w dużej mierze odpowiadał za kolejny deal biznesowy - połączenie sił Aviation Gin z liniami lotniczymi miliardera Richarda Bransona (Virgin Airlines). Tutaj również nie podano szczeółów finansowych, ale Reynolds na pewno i na tym przedsięwzięciu "nieco" się wzbogacił. W mediach komentował jedynie: "Sir Richard obiecał, że nauczy mnie różnicy między przychodami a zyskami, więc jestem bardzo podekscytowany". 

Aplikacje randkowe i Mint Mobile 

Reynolds uważany jest za jednego z najbardziej atrakcyjnych aktorów. Na tym fakcie również postanowił zarobić i uznał, że dobrym pomysłem będzie... zaangażowanie się w aplikację randkową. Podobnie jak z innymi przedsięwzięciami, tego również nie stworzył, lecz po prostu dołączył, czy też "wkupił" się do zarządu spółki. 

I tak, w czerwcu ub.r. Match Group Inc., spółka macierzysta i właściciel kilku witryn i aplikacji randkowych (m.in. Tinder, OkCupid), dodała czterech nowych członków zarządu - w tym hollywoodzkiego aktora. "Jestem gotowy zakasać rękawy i pracować z zespołem nad przyszłym sukcesem i rozwojem" - komentował Reynolds w oficjalnym komunikacie spółki. 

Mint Mobile to kolejne przedsięwzięcie biznesowe, w które angażuje się aktor. Firma napisała o współpracy na Instagramie w ciekawy sposób. Pod zdjęciem aktora wstawiła komentarz: "Oto najnowszy klient @mintmobile. Również właściciel firmy". Mint Mobile to niedrogi operator telefonii komórkowej, który pobiera od użytkowników miesięczną opłatę w wysokości 15 dol. 

To wciąż nie koniec! Ryan Reynolds zainwestował jeszcze ok. 2,5 mln dol. w walijski klub piłkarski Wrexham F.C., wraz z kolegą Robem McElhenneyem. 

Wnioski? Dwa. Pierwszy i trudniejszy: zarób pierwszy milion dol. Drugi: potem kupuj udziały w spółkach, w których możesz zwiększyć sprzedaż i pomnażaj majątek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY