Rozliczenie PIT w formie czatu? Polski startup PitBot pomaga w poszukiwaniu ulg

Założyciele Pitbot
Założyciele Pitbot
PitBot to polski startup, który stworzył automatyczny czat pomagający w rozliczeniu podatku dochodowego. PitBot nie tylko automatycznie rozliczy PIT, ale takze zaproponuje możliwość skorzystania z ulg.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pitbot został założony przez Macieja Wawrzyniaka i Macieja Szewczyka. Program zadebiutował w 2022 roku. Wówczas z możliwości rozliczenia deklaracji podatkowej skorzystało 13 tys. użytkowników. Teraz Pitbot próbuje rozwinąć biznes w tegorocznej edycji narodowego rozliczania PIT-ów.

Pitbot załatwi rozliczenie PIT

Złożenie deklaracji podatkowej przy wsparciu Pitbota jest możliwe zarówno w programie online, jak i w aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Twórcy Pitbota postawili także na budowanie sieci partnerstw, dzięki którym po złożeniu deklaracji poprzez aplikację Pitbot, użytkownik otrzymuje „w bonusie” kupony rabatowe od firm współpracujących ze startupem.

Na ten moment Pitbot oferuje wsparcie przy rozliczeniu PIT 11 (umowa o pracę, zlecenie, dzieło), a także PIT ZG, dla osób z dochodami z zagranicy. Celem twórców startupu na kolejny rok jest rozwój aplikacji i  dodanie opcji dla osób posiadających działalność gospodarczą, ale też przychody, np. z kryptowalut.

W związku z wojną w Ukrainie, twórcy Pitbota zaprezentowali pierwszą wersję aplikacji także w języku ukraińskim. W ten sposób chcą pomóc osobom szukającym schronienia i pracy w Polsce rozliczyć się w tutejszym systemie podatkowym. Użytkownicy Pitbot mogą przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz inicjatywy „Akcja Bohater”, której celem jest pomoc obywatelom Ukrainy.

Zobacz także: Najlepsze startupy

Startupowcy z Nowego Sącza 

Maciej Wawrzyniak i Maciej Szewczyk to dwaj przyjaciele z Nowego Sącza. Twórcy Pitbota wzięli sobie za cel ułatwienie, zwłaszcza młodym Polakom, finansowych zawiłości i formalności związanych z corocznym składaniem zeznania podatkowego.

– Podczas wieloletniej pracy w biurze podatkowym zauważyłem, że tzw. gorący okres podatkowy wiąże się dla wielu Polaków z realnym stresem. To, co dla jednych jest stosunkowo prostym zadaniem, dla innych oznacza „wyższą matematykę”. Dodatkowym czynnikiem, który napędza obawy przed rozliczaniem PIT, jest specjalistyczne, branżowe słownictwo, które towarzyszy całemu procesowi – mówi Maciej Wawrzyniak, współtwórca aplikacji Pitbot. – Biorąc pod uwagę wspomniane doświadczenia, a także technologiczne trendy, postanowiliśmy opracować proste, intuicyjne narzędzie skrojone pod potrzeby młodych Polaków. Pitbot, niczym wirtualny księgowy czy księgowa, prowadzi nas, krok po kroku, przez cały proces składania zeznania podatkowego – dodaje Maciej Wawrzyniak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X