Robert Lewandowski współtworzy grę komputerową. Znamy szczegóły produkcji

Źródło: Trailer gry Źródło: Trailer gry
Robert Lewandowski zakłada spółkę gamingową wspólnie z grupą PlayWay SA i Rafałem Cymermanem, autorem pierwszego w historii polskiego rynku menadżera piłkarskiego, Liga Polska Manager 95. Debiutanckim projektem spółki RL9Sport Games będzie - jak piszą twórcy - pierwsza polska superprodukcja sportowa.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Football Coach the Game ma być nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera. Dlatego poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny: wpływanie na życie szatni, relacje z zawodnikami i szefostwem, budowanie autorytetu lidera, zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych. W trakcie meczu trener, jak dwunasty zawodnik, poprzez reakcje z ławki będzie aktywnie uczestniczył w przebiegu gry, reagując na wydarzenia meczowe nie tylko zmianami czy korektami taktycznymi. Ten element gry przybliży zaprojektowany symulator do klasycznych zręcznościowych gier piłkarskich, z tą jednak różnicą, że po raz pierwszy będzie można sterować postacią trenera.

Całość rozgrywki będzie osadzona w sieciowych ligach prowadzonych w czasie rzeczywistym, gdzie będzie można konkurować z przyjaciółmi, albo rywalami w ligach ogólnoświatowych, krajowych czy regionalnych. Produkcja będzie dostępna w pierwszym etapie na platformy mobilne i PC, a następnie planowane są również wersje na konsole.

Rafał Cymerman, prezes spółki, który bezpośrednio nadzoruje produkcję, podkreśla: - Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach.

Robert Lewandowski będzie nie tylko współwłaścicielem RL9Sport Games i jej globalnym ambasadorem, ale również aktywnym uczestnikiem projektu i konsultantem rozwiązań zastosowanych w grze. Będzie współpracował z zespołem projektowym, aby swoją wiedzą i doświadczeniem boiskowym podzielić się przy budowie unikalnych modeli symulacji rozgrywek piłkarskich.

Planowana data premiery gry to 2022 rok.

Nie pierwsza taka inwestycja

Robert Lewandowski działa na rynku gier video od kilku lat. Szczególnie głośno było o jego zaangażowaniu w projekt tworzony przes uznane polskie studio Movie Games. O produkcji na razie niewiele wiadomo, ale napastnik Bayernu Monachium ma użyczyć grze nie tylko wizerunku, ale również ma wesprzeć twórców merytorycznie. - rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi - mówił w sierpniu Lewandowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY