Robert Lewandowski prezentuje grę piłkarską. "Emocje jak po bramce w ostatniej minucie"

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski, źródło: https://twitter.com/FootballCoachRL
Football Coach: the Game to powstający już od kilku miesięcy menadżer piłkarski online. Współtwórcą projektu jest Robert Lewandowski. Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun produkcji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Pamiętam pierwsze spotkanie z Robertem dotyczące gry. Rozmawialiśmy o najogólniejszych założeniach dla Football Coacha. Miałem wtedy pomysł na to, by położyć większy nacisk na osobowość trenera. Nie wiedziałem jednak jak pogodzić różne możliwe ścieżki jego rozwoju. Robert stwierdził wtedy: "to dajmy kilku trenerów do wyboru". I tak też zrobiliśmy, to był świetny pomysł, a potem pojawiały się kolejne i kolejne - mówi Rafał Cymerman, prezes spółki RL9 SportGames.

Zgodnie z ideą piłkarza Bayernu, gracz, jak w grze RPG, ma do wyboru różne klasy menadżerów. Każda z klas posiada własny charakter, który w wieloraki sposób wpływa na rozgrywkę, dokładnie tak, jak wybór klasy w grze RPG determinuje sposób grania. Inna będzie kariera szkoleniowcem modelowanym na nowej fali trenerów, nie odpuszczających żadnego aspektu analitycznego, taktycznego. Inna będzie piłkarską legendą posiadającą naturalną charyzmę, inna trenerem, który ma przeszłość na trybunach.

- Od pierwszego dnia pracy nad grą przyświecało nam jedno pytanie: jak sprawić, by Football Coach był inny niż obecnie dostępne gry z tego gatunku. Jak sprawić, by pasjonaci gier piłkarskich mieli poczucie, że w takiego menadżera jeszcze nie grali - dodaje Cymerman.

Jak podkreślają twórcy, Football Coach nie idzie na zderzenie z kultowym Football Managerem. Gra Roberta Lewandowskiego będzie należeć do rosnącego segmentu menadżerów piłkarskich online, stawiających zdecydowanie na multiplayer. Gracz, obok tradycyjnej struktury ligowej, o dowolnej porze dnia i nocy będzie mógł wyzwać na mecz rankingowy przeciwnika z drugiego końca świata. Dostanie do rąk własnych szereg narzędzi, które oddadzą kształt rywalizacji w jego ręce. To choćby możliwość tworzenia klanów, które potem będą rywalizować o najbardziej prestiżowe nagrody. Ale to też choćby możliwość tworzenia turniejów single, z własnym doborem jego zasad. W przeciwieństwie do wielu wiodących menadżerów piłkarskich online, to mecze będą czekać na gracza, nie gracz na mecze. Gra ma być przystępna nawet dla tych, którzy mają kilka minut by akurat rozegrać mecz, jak i dla tych, którzy będą chcieli w niej spędzać długie godziny dziennie.

Gra ma też rozwijać koncepcję RPG zaszczepioną przez Roberta na innych płaszczyznach niż klasy menadżera. To choćby ikoniczne dla gatunku zdobywanie punktów doświadczenia. Rozwijanie drzewka umiejętności. Czy wreszcie zdobywanie całej gamy artefaktów, wyrażonych w formie kart. O ich planowanej różnorodności niech powie fakt, że najprostsze z nich, przykładowo, poprawiają poziom skautingu szkoleniowca czy wydolność piłkarza, ale te bardziej zaawansowane odsłaniają kolejne plany koncepcyjne Football Coach.

- Podczas jednego ze spotkań rozmawialiśmy o tym, ile razy w menadżerach zdarzało nam się, że dominowaliśmy, ale zawodnicy nie wykorzystywali seryjnie okazji. I uderzyło nas: a jakby w trybie arcade, uruchamianym specjalną kartą-artefaktem, dać kontrolę graczom nad niektórymi wykończeniami akcji? To też osobny segment popularnych dziś gier, a ja je pamiętam jeszcze z serii "Striker" z lat dziewięćdziesiątych - tłumaczy Rafał Cymerman, który w tamtych latach, będąc nastolatkiem stworzył kultową "Ligę Polską Manager 95".

Podobną nowością ma być zupełnie odmienne niż w innych menadżerach podejście do kibiców.

Football Coach - zwiastun

Twórcy zaprezentowali pierwszy trailer gry. Można obejrzeć go poniżej:

Produkcja jest mocno wspierana przez współudziałowca spółki RL9SportGames SA, grupę PlayWay, która pod swoimi skrzydłami ma międzynarodowe hity takie jak "House Flipper" czy "Car Mechanic Simulator". Football Coach ma być kolejną grą o zasięgu globalnym, ale pierwszą superprodukcją sportową w grupie.

- Moje doświadczenia boiskowe i tajemnice warsztatu pracy trenerów odkryjecie w naszej grze. Ta gra będzie gwarantowała emocje jak bramka w dziewięćdziesiątej minucie - mówi o grze Robert Lewandowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ