Zmiana warty na stanowisku prezydenta Pracodawców RP. Andrzej Malinowski kończy 21-letnią kadencję

Rafał Baniak
Rafał Baniak, nowy prezydent Pracodawców RP, fot. mat. prasowe
Andrzej Malinowski odejdzie z funkcji prezydenta organizacji Pracodawcy RP - donosi Puls Biznesu. Jego miejsce zajmie dotychczasowy wiceprezydent i były wiceminister w czasie rządów PO, Rafał Baniak.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według Pulsu Biznesu, w tajnym głosowaniu szefostwa organizacji Baniak zebrał 19 głosów poparcia. Nikt nie wstrzymał się od głosu, nikt nie był przeciwko.

Andrzej Malinowski objął funkcję w 2001 roku. Dziś Pracodawcy RP skupia 19 tys. firm zatrudniających ponad 5 mln osób. 

Rafał Baniak obecnie sprawuje funkcję wiceprezydenta wykonawczego Pracodawców RP. Jest także prezesem zarządu SWPS Innowacje i przewodniczącym rady nadzorczej Telakces.com. W latach 2002–2003 pełnił funkcję doradcy ministra pracy i polityki społecznej. Następnie był radcą Jerzego Hausnera (wiceprezesa rady ministrów) oraz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Polityki Społecznej. W 2006 roku dołączył do Konfederacji Lewiatan, a następnie do Konfederacji Pracodawców Polski. W 2007 roku powrócił do rządu. W pierwszym rządzie Donalda Tuska pełnił funkcje podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki a w drugim podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2015 roku pracuje w SWPS Innowacje i był członkiem rad nadzorczych spółek. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ