Prezydent Andrzej Duda znika z TikToka

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Jak podaje "Rzeczpospolita" Andrzej Duda zaprzestał korzystania z popularnej zwłaszcza wśród młodzieży aplikacji TikTok. Dziennik cytuje współpracowników prezydenta, którzy mówią o negatywnej rekomendacji ABW dla tej aplikacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Duda z impetem zadebiutował na TikToku. Jego pierwszy filmik - zaproszenie na turniej e-sportowy - obejrzało ponad 6,8 mln użytkowników, natomiast profil prezydenta śledzi ponad 425 tys. osób. Polityk opublikował w aplikacji zaledwie dwa klipy, ostatni - 8 kwietnia.

Według "Rzeczpospolitej" Andrzej Duda definitywnie wycofuje się z działalności w tym medium. Powodem ma być nie tylko negatywna rekomendacja ABW, ale również niechęć do drażnienia Amerykanów. Donald Trump nie ukrywa wrogiego stosunku do tej chińskiej aplikacji, wielokrotnie zapowiadał blokadę TikToka. Powód? Możliwa dezinformacja.

Końcem lipca Wirtualna Polska opublikowała materiał, w którym napisano, że rząd przygotowuje przepisy mogące umożliwić zablokowanie TikToka również w naszym kraju. Choć Ministerstwo Cyfryzacji oficjalnie zaprzeczyło tym informacjom, rodzimi twórcy rozkręcili akcję #TikTokzostaje, w której domagają się ochronienia swojej ulubionej aplikacji.

O fenomenie TikToka pisaliśmy na naszych łamach w czerwcu - artykuł można przeczytać TUTAJ. Przygotwując tamten materiał wysłaliśmy pytania o prezydencką aktywność w aplikacji do biura prasowego Kancelarii Prezydenta. Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi, można więc domniemywać, że decyzja o wycofaniu się z TikToka była przez otoczenie prezydenta przygotowywana od dawna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY