Premiera Cyberpunka 2077 ponownie opóźniona

Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077
Studio CD Projekt RED poinformowało o ponownym opóźnieniu Cyberpunka 2077. Wedle najnowszych zapowiedzi, w grę zagramy dopiero 10 grudnia 2020 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Oto pełna treść oświadczenia opublikowanego przez studio CD Projekt RED:

W dniu dzisiejszym podjęliśmy decyzję o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077 o 21 dni. Aktualna data premiery to 10 grudnia.

Z całą pewnością wzbudzi to u was wiele emocji i wywoła liczne pytania, a więc na początek - proszę, przyjmijcie nasze gorące przeprosiny.

Najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musimy się obecnie zmierzyć jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji (Xbox One/X, wersji kompatybilnyc z Xbox Series S/X, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia) - i wszystko to musimy zrobić, pracując z domu. Biorąc pod uwagę fakt, że w toku produkcji Cyberpunk 2077 zaczął być traktowany niemal jak gra dedykowana na nową generację konsol, musimy upewnić się, że wszystko działa jak należy. Wiemy, że - biorąc pod uwagę skalę i złożoność projektu - 21 dni może się wydać krótkim okresem, ale zaufajcie nam, wystarczającym.

Niektórzy spośród was mogą zastanawiać się, jak dzisiejszy komunikat ma się do informacji, że gra już jakiś czas temu osiągnęła status "gold". Zakończenie procesu certyfikacji - równoznaczne z osiągnięciem statusu "gold" - oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie - na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany.

Wierzymy, że Cyberpunk 2077 to fantastyczna gra i jesteśmy gotowi podjąć każdą decyzję - choćby najtrudniejszą - by w wasze ręce trafiła gra, którą pokochacie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY