Wielka inwestycja CD Projekt. "Kolejne produkcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne"

Fot. materiały promocyjne
Fot. materiały promocyjne
CD Projekt podpisał list intencyjny z Digital Scapes określający warunki, na jakich nabędzie studio deweloperskie z Vancouver. Obie firmy ściśle współpracują ze sobą od 2018 r.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Dobrze znamy zespół Digital Scapes, to nasz zaufany partner. Od trzech lat intensywnie z nimi pracujemy i mamy do nich pełne zaufanie. Digital Scapes wniosło w Cyberpunka 2077 ogrom pracy, pomagając przy rozwijaniu gry i usprawnianiu rozmaitych funkcjonalności. Nowy zespół, oprócz ogólnego wkładu w nasze projekty, pomoże nam udoskonalić naszą technologię i pogłębić zakres kompetencji w tym obszarze - mówi Paweł Zawodny, Szef Produkcji, CTO w CD Projekt RED. I dodaje: - Wierzymy, że super utalentowana ekipa Digital Scapes jest doskonałą podstawą do zbudowania znacznie większego zespołu CD Projekt RED Vancouver.

CD Projekt RED Vancouver dołączy do trzech istniejących już zespołów deweloperskich CD Projekt RED — w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu — by wraz z nimi pracować nad kolejnymi produkcjami studia.

- Cieszy nas perspektywa dołączenia do studia, które tworzy tak urzekające i rozbudowane gry, jak trylogia Wiedźmińska i Cyberpunk 2077. Wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii sprawi, że kolejne wspólne produkcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Będąc Kanadyjczykiem z polskimi korzeniami, osobiście czerpię ogromną satysfakcję z budowania mostów pomiędzy kanadyjską a polską branżą gier. To świetna okazja dla kanadyjskich deweloperów, by móc pracować przy markach CD Projekt-u, a dla samego CD Projekt-u okazja, by czerpać z szerokiej puli kanadyjskiego talentu i doświadczenia - mówi Marcin Chady, szef studia w Vancouver.

Zespół z Vancouver zatrudnia kilkunastu doświadczonych twórców gier różnych specjalności, w tym specjalizujących się w projektowaniu rozgrywki wieloosobowej, programowaniu i animacji na wszystkie główne platformy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ